נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

אתם חולים? הכירו 3 תרופות סבתא שיצילו אתכם!

פתרונות וטיפולים מסורתיים שמכונים גם "תרופות סבתא" אינם מבוססים בדרך כלל על מחקר רפואי, אבל הם מבוססים על ניסיון של שנים ועל ידע רב-דורי של מרפאים. התוצאה יכולה להיות הקלה בתסמינים, קיצור משך ההחלמה ולעתים אפילו ריפוי או החלמה של ממש. חשוב לזכור שתרופות סבתא הם טיפולים שכדאי לשלב בטיפול רפואי מודרני באישור הרופא.

 

תרופות סבתא

תרופות סבתא זהו השם המוכר ביותר לרפואות שאינן חלק מעולם הרפואה המודרני אלא שייכות לרפואה המסורתית והעממית. התרופות המודרניות החלו להתפתח רק במאות האחרונות, אבל מחלות, כאבים וקשיים, היו לבני האדם מאז ומתמיד. השם תרופת סבתא מתייחס לסבתא כמקור לידע רב דורי אודות רפואה. חלק מתרופות הסבתא זכו לאישוש מחקרי, ורבים מהחומרים ששימשו לרפואה עממית כמו תרופות סבתא לשיעול למשל, הם היום מרכיבים בתרופות מודרניות לשיעול.

 

3 תרופות סבתא לחולים

תרופות סבתא מכוונות בדרך כלל למחלות קלות אבל הן מוכיחות את עצמן היטב, בעיקר בהקלה על תסמינים. הנה שלוש מהטובות שבהן, שמגיעות כולן בספל:

  1. שתיית תה צמחים מומתק בדבש לגרון כואב – גרון כואב הוא לעתים יבש ומגורה והלחות של המשקה משפרת את התחושה בגרון. בחירה בתה צמחים או בתוספת של לימון או דבש מוסיפה גם חומרים אנטי דלקתיים ואנטי בקטריאליים, שמסייעים לתהליך הריפוי ולהקלה על הכאב.
  2. שתיית תה נענע לכאבי בטן – חליטה של עלי נענע משפיעה לטובה על כאבי בטן משום שהיא פועלת במקביל להפחתת גזים ולהפחתת ההתכווצויות של שרירי מערכת העיכול. נענע מכילה גם חומרים משככי כאבים טבעיים.
  3. שתיית תה קינמון או חלב בתוספת קינמון לשיעול – הקינמון הוא בעל תכונות מרפאות רבות, בין השאר הוא נלחם בדלקות ומסייע לפיזור הגודש בחזה להקלה על השיעול.

 

יתרונות של תרופות סבתא

לתרופות סבתא יש שפע של יתרונות, ואלה שקיימות עדיין בימינו הן כאלה שנבדקו ונוסו במשך דורות רבים והוכיחו את עצמן:

  • תרופות סבתא מבוססות בדרך כלל על חומרים טבעיים ומוכרים, ולכן מעוררות תחושה של ביטחון בשימוש בהן.
  • תרופות סבתא אינן דורשות בדיקת רופא או מרשם והרכיבים שלהן מצויים, לעתים קרובות, בכל בית.
  • תרופות סבתא הן שיטה לטיפול עצמי שמאפשרת תחושת שליטה על הבריאות, על איכות החיים ועל הגוף.
  • תרופות סבתא נחשבות לחלק ממסורת משפחתית, עממית או שבטית, ולכן מהוות חיבור להיסטוריה וחיזוק תחושת השייכות.

 

תרופות סבתא אינן תחליף לטיפול רפואי מוסמך

למרות שתרופות סבתא זמינות, נגישות ולעתים קרובות גם יעילות, חשוב לזכור שהן, בשום מקרה, אינן תחליף לייעוץ רפואי או לטיפול רפואי מודרני. בנוסף, עבור מי שסובל ממחלות רקע, עבור אנשים בגיל מבוגר, נשים בהריון וילדים, מומלץ מאוד להתייעץ עם גורם רפואה מקצועי לפני טיפול בתרופות סבתא, משום שחלק מהן עלולות להיות מסוכנות, באופן כללי או עבור מטופל מסוים.

 

לסיכום

תרופות סבתא הן חלק מההיסטוריה הפרטית שלנו ומההיסטוריה הכללית, וכאשר הן מסייעות להקל על כאב או להעלים תסמין מטריד, הן כמו חיבוק סבתי אוהב.

תרופות טבעיות

הכל על רפואה סינית - תמונה
רפואה סינית – מה זה?

הרפואה הסינית, היא רפואה אלטרנטיבית, אך בימינו רופאים רבים ממליצים על טיפול משולב ברפואה מערבית מודרנית, יחד עם טיפול