נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

קואצ'ינג לילדים

"תן לאדם דג, הוא ישבע ליום אחד; למד אותו לדוג, הוא ישבע כל חייו." לכולנו יש מה ללמוד וגם זקן השבט ילמד דברים חדשים בכל יום, שכן העולם נע בקצב מסחרר ואינפורמציה חדשה מתגלה בכל רגע. לכן, לא מפתיעה כי ישנם המון הורים שמעניקים לילדיהם את אחת המתנות הטובות ביותר שניתן להניק לכל אדם, קואצ'ר! אבל למה קואצ'ר לילדים היא מתנה נפלאה וכיצד זה יכול לעזור גם לכם? במאמר הקרוב נסקור את השאלה וננסה לענות עליה בצורה הברורה והמובנת ביותר.

 

מיהו קואצ'ר

קואצ'ר הוא אדם בעל תכונות רבות המשתלבות יחדיו כאשר התכונות הללו כוללות תחומים רבים כמו משמעת, אמפתיה, סימפתיה וידע בנושאים רבים כמו פסיכולוגיה, תזונה, לימודים ועוד נושאים רבים וחשובים מאין כמותם. בנוסף לשלל הדברים הללו קואצ'ר הוא חבר קרוב שיעזור לכם ברגעי משבר וילמד אתכם כיצד לגשת לדברים חדשים. אז, קואצ'ר הוא יותר מסתם מאמן, קואצ'ר הוא דמות חשובה שבעזרתה תלמדו רבות על עצמכם וכיצד כדאי לכם לנהל את החיים שלכם.

 

ללמד את הילדים לדוג
ללמד את הילדים לדוג

 

קואצ'ר לילדים

אם כן, קואצ'ר יכול לעזור לכם בכל שלב בחיים, אולם אין זמן חיובי יותר ללימוד ולרכישת  כלים חדשים כמו הילדות. שכן, המוח "אלסטי" יותר ולכן קל יותר ללמוד וליישם דברים חדשים. בנוסף, ככל שאדם ילמד נושא מסויים בזמן מוקדם יותר, יהיה לו זמן רב יותר להשתפר ולמצוא דרכים חדשות לייעל את מה שהוא כבר טוב בו. לכן, ילדים ירוויחו הרבה יותר מכל מבוגר שישכור את שירותיו של קואצ'ר. 

 

מה קוצ'ינג כולל

קואצ'ינג כולל מספר תהליכים שקורים במקביל כאשר כולם מובילים לעבר מטרה סופית אותה יש להגדיר כבר מההתחלה.

בדיקת פוטנציאל: ישנם לא מעט מבחנים כמו IQ שבודקים פרנטרים שונים ומנבים תוצאות שונות. קואצ'ר יכיר דרכים רבות ויבדוק איתכם מהן המתנות שקיבלתם מן ההורים שלכם. שכן, רוב היכולת השכלית שלנו מורכבת מגנים. לאחר בדיקות אלא תדעו טוב יותר היכן החוזקות שלכם נחות ובחירת המטרות שלכם תהיה ברורה וקלה יותר להשגה.

הצבת מטרות בשיטת SMART: שיטה זו מדגישה כי יש להציב מטרות הניתנות להשגה, בפרק זמן סביר, המטה היא ספציפית וניתן לאמוד אותה. באמצעות שיטה זו הגדרת המטרות שלכם תהיה נכונה וברורה ובכך ניתן יהיה להשיג אותה. כאשר ניצור נצחונות קטנים במהלך הדרך, נגדל ונתפתח וכל הצלחה רק תגביר את הרצון שלנו לעשות יותר. כך, ניצור מעגל שיזין את עצמו. 

שיפור התנהלות: קואצ'ר ילמד אתכם כיצד לבנות לוח זמנים שניתן לעמוד בו והוא משיג את התוצאות שרצינו. אך, לא רק בניית לו"ז, גם עמידה בכל היעדים שהצבנו בו הוא לא עניין של בכך. 

אם כן, קואצ'ר ישפר כל אספקט בחיי היום יום של כל אדם בוגר, במידה והאינדיבידואל הוא ילד שיפור, פיתוח וחיזוק היכולות שלו רק ישפר את סיכוייו להצליח בחיים. 

 

עלויות וזמנים

כמו כל שירות טוב, גם אימון אישי לחיים יעלה כסף. אולם, המחירים אינם גבוהים והם בהחלט שווים את ההשקעה. כמו כן, המחיר יכול להשתנות בין קואצ'ר לקואצ'ר. לדוגמא: קואצ'ר בעל ותק ומוניטין יוכל לגבות עד כ- 1,000 שקלים חדשים לשעת הדרכה אחת. אך, לא כל קואצ'ר יכול לגבות מחיר כזה. בדרך כלל, קואצ'ר מתחיל יגבה בין 100 ש"ח ל-200 ש"ח. לכן, המחיר הממוצע ינוע בין 200 ש"ח ל-500 ש"ח לאדם בוגר. 

המחיר לקואצ'ר לילדים אולם יהיה נמוך ממחיר לאדם בוגר וינוע בין 150 ש"ח ל- 350 ש"ח. כאשר כל מפגש אורך כשעה וקורה לפחות פעם אחת בשבוע.

עם מחיר כזה לא עדיף להשקיע בחוג?

התשובה היא לא. חשבו על קואצ'ר לילד בתור השקעה לטווח ארוך, חוג יכולה להיות דרך נהדרת להכיר אנשים חדשים וללמוד דברים חדשים. אולם, קואצ'ר ילמד את ילדיכם כיצד להיות בוגר יעיל יותר ומצליח יותר. למעשה, ניתן לחשוב על קואצ'ר כהשקעה ללא סיכון ועם ריבית גבוהה במיוחד. 

 

כיצד תמצאו את הקאוצ'ר הנכון בשביל ילדיכם

לכל קואצ'ר סל ערכים שונה וידע שונה. לכן, לא כל קואצ'ר מתאים לכל אדם או לכל סיטואציה. כדי למצוא קואצ'ר שמתאים לכם בצורה הטובה ביותר נעבור על השלבים הבאים:

1)השלב הראשון וחשוב ביותר הוא הגדרת המטרה. לדוגמא: הילד שלכם חכם אבל חסר הרגלי למידה טובים? ישנו קואצ'ר מתאים למטרה זו. ישנם המון נושאים שונים שלהם קואצ'רים שונים, לכן הגדרת המטרה היא השלב הראשון והחשוב ביותר. רק לאחריו תוכלו להתקדם בצורה נכונה וחכמה.

2)מציאת הקואצ'ר הנכון בשבילכם: ישנן מספר דרכים שיובילו אתכם לקואצ'ר הנכון. בדקו עם בני משפחה וחברים קרובים, במידה והם מכירים קואצ'ר טוב תוכלו לשכור את שרותיו בראש שקט. בנוסף, ניתן לחפש בגוגל קואצ'ר בתוספת הדרישה שלכם לדוגמא: "קואצ'ר לילדים".לבסוף, ניתן לבדוק ברשתות החברתיות מהן ההמלצות על כל קואצ'ר שמצאתם. לאחר מכן, תוכלו לקבל החלטה נכונה ומושכלת.

3)נסו ליצור קשר עם הקואצ'ר: בדקו מה סל היכולות שלו, מהן ההכשרות שלו, כיצד התוכנית שלו עובדת ועוד. לאחר השיחה הראשונית תיהיה לכם יכולת לגבש חוות דעת טובה יותר בנוגע לקואצ'ר וכך תוכלו לבחור את הקואצ'ר הנכון בשבילכם

4) לא חתונה: גם לאחר שיעור או שניים במידה ואתם לא מרוצים מהקואצ'ר שלכם, תוכלו להחליפו בקואצ'ר אחר. 

אל תתפשרו! 

קואצ'ר הוא אדם בעל השפעה גדולה על החיים שלכם ושל ילדיכם. לכן, רק במידה ואתם בטוחים ביכולות, בערכים, בשיטות וסל הכלים שהוא מביא איתו רק אז מומלץ להתחיל את תהליך הקואצ'ינג.

 

לילד שלכם מגיע הטוב ביותר

נסו להיות מעורבים בתהליך הקואצ'ינג, אך לא בדרך ישירה. לכל קואצ'ר דרכים שונות לשיפור החיים של המתאמנים אצלו, לכן התערבות בתהליך הלמידה יכול לפגוע באיכותה. לכן, נסו להיות קשובים לילדיכם, שאלו אותם שאלות בנוגע לקואצ'ר, נסו ללמוד מהמורים שלהם האם קיימת מגמת שיפור אצלו ועוד. 

מדריכים נוספים שיכולים לעזור לכם עם הילד:

  1. שימוש ברפואה סינית לחיזוק המערכת החיסונית – לקריאה.
  2. טיפול הומאופתי לילדים – הומאופתיה לילדים – לקריאה.
  3. טיפים לשינה מוצלחת – לקריאה.

 

סיכום

לקואצ'ינג לילד שלכם יכול להיות אפקט דומינו שימשיך איתו עד יומו האחרון. הכלים אותם הוא ילמד ויישם על בסיס יומי, ייטמעו בסט הכלים שלו, ואפשרו לו להצליח בחיים באחוזים גדולים יותר מבני גילו. נסו למצוא את הקואצ'ר הטוב ביותר לילדכם ואל תתפשרו, זכרו לילד שלכם מגיע הטוב ביותר ולכן קואצ'ר יכול להיות ברוב הזמן טוב יותר מכל חוג שמוצע באיזור מגוריכם או בבית הספר.