נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

עזרה ראשונה: בן משפחה מרגיש לא טוב? למדו כיצד לעזור לו

כאשר בן משפחה מרגיש לא טוב, חשוב לדעת כיצד לפעול במהירות וביעילות על מנת להעניק לו את העזרה הראשונית הנכונה. המדריך הבא יספק מידע מקיף על הצעדים שיש לנקוט במצבי חירום רפואיים שונים, החל מהכרת התסמינים ועד לפנייה לעזרה.

 

כאבים בחזה

במקרה של כאבים בחזה או חשד להתקף לב, יש לפעול במהירות. כאבים בחזה יכולים להתבטא כלחץ, כובד, צריבה או כאב המקרין לזרועות, לצוואר, ללסת או לגב. במקרים אלו, יש להושיב את בן המשפחה ולהרגיע אותו. אם יש לו תרופות מרשם כגון ניטרוגליצרין, יש לעזור לו ליטול אותן בהתאם להוראות הרופא. יש להתקשר אל מוקד רפואה דחופה 24/7 ולהזעיק עזרה רפואית מיידית. חשוב לא להמתין, כי כל דקה חשובה במקרים של התקף לב.

כאבים בחזה

שבץ מוחי

במקרה של שבץ מוחי, זיהוי מוקדם ופנייה מהירה לעזרה רפואית יכולים להציל חיים ולהפחית את הנזק המוחי. תסמינים של שבץ מוחי כוללים חולשה פתאומית או אובדן תחושה בצד אחד של הגוף, קושי פתאומי בדיבור או בהבנת דיבור, טשטוש ראייה פתאומי, סחרחורת קשה או כאב ראש חמור. אם יש חשד לשבץ מוחי אצל בן משפחתכם, יש להושיב אותו ולהתקשר למוקד החירום באופן מיידי. אין לנסות להעביר אותו לבד לבית החולים, אלא להמתין לצוות הרפואי.

 

קושי נשימתי

במקרים שבן המשפחה סובל מקושי נשימתי, הוא עלול לחוות קוצר נשימה, נשימה מהירה או חרחורים. אם בן המשפחה סובל מבעיות נשימה, יש לוודא שהאזור מאוורר היטב ולהסיר כל דבר העלול להכביד על הנשימה, כמו בגדים צמודים. במקרים חמורים, יש להזעיק עזרה רפואית באופן מיידי ולנסות להרגיע את בן המשפחה עד להגעת הצוות הרפואי.

קושי נשימתי

מה ההבדל בין פרכוסים ועילפון?

במקרה שבן המשפחה חווה פרכוסים, יש לפנות את האזור מחפצים חדים או מסוכנים, ולוודא שהוא לא נפצע במהלך הפרכוס. אין לנסות להחזיק את בן המשפחה בכוח או להכניס חפצים לפיו. לאחר שהפרכוס מסתיים, יש להושיב אותו על צידו ולהמתין להתאוששותו.

אם זהו פרכוס ראשון, יש לפנות לעזרה רפואית מיידית. במקרים של עילפון, יש להושיב את בן המשפחה ולהרים את רגליו כדי לשפר את זרימת הדם למוח. אם הוא אינו מתעורר תוך דקות ספורות, יש להזעיק עזרה רפואית. חשוב לבדוק אם יש סימנים נוספים כמו חיוורון, דופק חלש או נשימה איטית, המצריכים התערבות רפואית מיידית.

 

גם לפציעות חמורות אפשר לעזור

במקרים של פציעות חמורות, כמו חתכים עמוקים או שברים, יש לפעול לעצירת הדימום על ידי הפעלת לחץ ישיר על הפצע ולהימנע מתזוזת האזור הפגוע עד להגעת עזרה מקצועית. אם מדובר בשבר פתוח, יש לכסות את הפצע בתחבושת סטרילית ולהזעיק עזרה רפואית מיידית.

עזרה ראשונה בן משפחה מרגיש לא טוב למדו כיצד לעזור לו

רופאים מומלצים להשתלת שיער
רופאים מומלצים להשתלת שיער

כאשר שוקלים השתלת שיער, מציאת הרופא המתאים היא חיונית לתוצאה מוצלחת ומשביעת רצון. ישראל הפכה ליעד פופולרי להליכי השתלת

שמני עיסוי
7 שמני עיסוי מומלצים

טיפול בעיסוי זוכה להכרה רחבה בזכות היתרונות הבריאותיים הרבים שלו, כולל הפגת מתחים, הרפיה וטיפול בכאב. מרכיב מכריע אחד

טיפול בילדים
כיצד בוחרים מטפל לילד?

בתור הורים, בחירה של מטפל לילד היא אחת הבחירות הכי חשובות שאתם יכולים לעשות ביחס אליו. האתגר המרכזי הוא