נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

מי צריך מדרסים?

לאחרונה, מדרסים נכנסים יותר ויותר למודעות, כעזרים שיכולים להקל עלינו ולשפר את איכות חיינו. רבים הם המקרים שבהם אנשים לא מודעים לכך שהם צריכים מדרסים, ולכן הם סובלים מכאבים שונים הנובעים מתנאים לא הולמים עבור כף הרגל שלהם. הצורך במדרסים עשוי להתעורר בכל שלב בחיים שלנו, החל מהילדות ועד הגיל השלישי. מה הם הסימנים לכך שאתם צריכים מדרסים? במאמר הבא.

 

מהם מדרסים?

מדרס הוא למעשה אביזר עזר, שאותו ניתן להכניס לנעל על מנת למטב את איכות התנועה והדריכה.
מדרסים נכנסו למודעות יותר ויותר בשנים האחרונות, היות והם נמצאו כמשמעותיים מאוד למניעת בעיות שונות וכאבים, לטווח הקצר והארוך גם יחד. למדרסים יש תועלת רבה בשינוי היציבה, חלוקה נכונה של המשקל על כף הרגל, ספיגת זעזועים, ולכן- מניעת כאבי גב ורגליים. ישנן שיטות שונות ליצירת מדרסים, כשהשיטות האיכותית ביותר מבוססות על איסוף נתונים הקשורים לכף רגלו של המטופל, אופן ההליכה שלו, ועוד, על מנת להתאים עבורו את המדרס בצורה הטובה ביותר. איסוף נתונים כזה יכול להתבצע בשיטות שונות: סריקת מחשב, הטבעת הרגל בספוג, עטיפת הרגל בתחבושות להעתקת צורתה, סריקה באמצעות לייזר, ועוד. המדרסים מיוצרים מחומרים שונים המקנים להם דרגות קשיחות שונות- ע"פ צרכיו של המטופל הספציפי. מעבר להתאמת המדרסים בצורה אישית, קיימים גם מדרסים המיוצרים ונמכרים ב"שיטת המדף"- כשהם כבר מוכנים.

 

מתי נזדקק למדרסים?

מדרסים יכולים להוות עזרים משמעותיים מאוד עבור חלקנו, ועבור אחרים- הם משמשים עזרים לאיכות חיים טובה יותר. הסימנים העיקריים לצורך במדרסים הם כאבי גב וכאבי רגליים, ואלו יכולים להופיע מסיבות שונות ובכל שלב בחיינו, גם אם אין אנו סובלים מבעיות כגון פלטפוס או בעיות במבנה השריר. כך למשל- ילדים עשויים להזדקק למדרסים עקב בעיות שונות במנח כף הרגל, וברוב המקרים מדובר בבעיות שחולפות עם הגדילה, אך כדאי להעניק תמיכה נכונה כך שהילד לא יסבול מנזקים לטווח הארוך. ספורטאים ידועים כקהל החווה עומסים פיזיים מוגברים, וכשאנו מתאימים מדרס לספורטאי- מדובר במלאכה מדויקת המבוססת על סוג הספורט שבו הוא עוסק, ומאפשרת התאמה מרבית של המדרס- על מנת לעודד תנועה נכונה יותר ומניעת פציעות שונות.

מדרסים הינם אביזרים אורטופדיים, שמשמשים להקלה במצב של כאבי גב, רגליים וברכיים. בעיות כאלו יכולות לנבוע מסיבות שונות, ולעתים מדובר בסיטואציה חולפת- כמו שקורה אצל ילדים פעמים רבות. אנו יכולים להזדקק למדרסים מסיבות רבות ושונות, בין אם אנו ספורטאים, ילדים, קשישים, או סובלים מפלטפוס או עיוותי במבנה השריר. בכל מקרה- קיימות מספר שיטות כיום, המאפשרות לבעלי המקצוע להתאים את המדרס לכף הרגל של המטופל באופן הטוב ביותר. התאמה מרבית של המדרס, מאפשרת עלייה באיכות החיים, מניעת נזקים לטווח הארוך, ותפקוד יום יומי מוצלח.

זוג נעליים

רופאים מומלצים להשתלת שיער
רופאים מומלצים להשתלת שיער

כאשר שוקלים השתלת שיער, מציאת הרופא המתאים היא חיונית לתוצאה מוצלחת ומשביעת רצון. ישראל הפכה ליעד פופולרי להליכי השתלת

שמני עיסוי
7 שמני עיסוי מומלצים

טיפול בעיסוי זוכה להכרה רחבה בזכות היתרונות הבריאותיים הרבים שלו, כולל הפגת מתחים, הרפיה וטיפול בכאב. מרכיב מכריע אחד

טיפול בילדים
כיצד בוחרים מטפל לילד?

בתור הורים, בחירה של מטפל לילד היא אחת הבחירות הכי חשובות שאתם יכולים לעשות ביחס אליו. האתגר המרכזי הוא