נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

איך מחסור בשיניים משפיע על איכות חיינו

אחד הדברים הראשונים שהורים מלמדים את ילדיהם הוא לצחצח שיניים.

ואכן להיגיינת פה חשיבות רבה בשמירה על בריאות השיניים ורבים מאיתנו מקפידים על רוטינה זאת לאורך שנים.

יחד עם זאת, רבים מאיתנו מתמודדים עם בעיות שינים שונות שבמקרים מסוימים עלולים להוביל לאובדן שיניים.

מחסור בשיניים הוא לא עניין של מה בכך.

חיים שכאלה טומנים בחובם אתגרים רבים.

כיצד אתגרים אלו משפיעים על איכות חיינו ומה ניתן לעשות כדי להתמודד עם מצב זה? כל זאת ועוד בכתבה שלפניכם.

 

קשיים תפקודיים בשל שיניים חסרות

שיניים חסרות עלולות לעורר קשיים רבים בפעולות יומיומיות רבות. כאשר מדובר בשיניים הממוקמות באזורים מסוימים בפה, אכילה עשויה להיות לפתע משימה מאתגרת שכן נגיסה בתפוח קשה או אפילו לעיסה יסודית של חתיכת לחם תהיה לפתע לא אפשרית ולפיכך תגביל מאוד את התפריט שיוכל אותו אדם לצרוך. כמו כן, חניכיים חשופות עלולות להיות רגישות יותר ולעורר כאב בעת שתייה של משקאות קרים או חמים במיוחד. נוסף לקשיים בשתייה ואכילה, מחסור בשיניים יכול לעורר קשיים בדיבור ולגרום לשינויים לא רצויים בחיתוך הדיבור ובדיקציה.

 

טיפול בשיניים חסרות

הפתרון האופטימלי להחלפה של שיניים חסרות הוא שימוש בשתלים דנטליים. שתלים דנטליים הם למעשה גוף מתכת דמוי בורג העשוי מטיטניום. גופי מתכת אלו מוחדרים אל הלסת של המטופל במקומות בהם חסרים שיניים. אל שתלים אלו מחברים שיניים מלאכותיות הנראות ומשמשות כשיניים טבעיות.

 

מדוע אנשים מסוימים נמנעים מהשתלות וכיצד זה פוגע בחייהם?

למרות שהשתלות שיניים הן פתרון מוצלח ונוח מבחינות רבות לא כולם תמיד יכולים להיעזר בפתרון זה. לעיתים מטופלים מסוימים אשר מעשנים או סובלים ממחלות חניכיים לא יוכלו לבצע השתלה. במקרים אחרים הסיבות להימנעות יהיו כלכליות שכן השתלות שיניים עשויות לעיתים להיות טיפול יקר. במקרים שכאלו הימנעות מטיפול עשויה כאמור לפגוע ביכולת האכילה, השתייה והדיבור של המטופל.

עם זאת, לא תמיד שיניים חסרות יגרמו לקושי בפעולות יומיומיות. במצב זה עיקר הפגיעה תהיה אסתטית ואף חברתית שכן לעיתים אנשים יטו להסיק מסקנות על מעמדו הכלכלי, מצבו הבריאותי וגילו של האדם העומד מולם בהתבסס על מצב השיניים שלו ושיניים חסרות לרוב לא יתקבלו בצורה חיובית.

 

מה אותם אנשים יכולים לעשות?

כאשר מדובר במחלות ובהרגלים בעייתיים אשר מונעים ממטופלים מסוימים לעבור השתלת שיניים, יש לטפל בגורמים אלו תחילה. כך למשל, אדם הסובל ממחלת חניכיים יוכל לעבור השתלת שיניים לאחר שעבר טיפולים מתאימים והחלים החלמה מלאה. אדם שמעשן לעומת זאת יאלץ להחליט אם להפסיק לעשן או לעבור השתלת שינים עם סיכויי הצלחה נמוכים יותר.

באשר לאנשים שנמנעים מהשתלות שיניים מסיבות כלכליות, בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים נעזרים באפשרות של השתלת שיניים בחו"ל שכן בחו"ל ניתן למצוא מרפאות ברמה גבוהה אשר מספקות תמורה טובה יותר למחיר.

אם חסרות לכם שינים, אתם בוודאי מודעים לחוסר הנוחות הרבה הכרוכה במצב שכזה. עם זאת דעו שאינכם צריכים להשלים עם פגיעה שכזאת באיכות חייכם שכן קיים בשוק פתרון איכותי ובר השגה שישפר את מצבכם בצורה ניכרת, השתלה של שתלים דנטליים.

 

חיוך חסר