נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

כמה תאונות עבודה קורות בישראל מדי שנה?

מאמץ קולקטיבי מאפשר לצמצם משמעותית את מספר הפציעות וההרוגים כתוצאה מתאונות עבודה, ולהבטחת תנאי עבודה בטוחים ובריאים לכל העובדים. כפי שהסטטיסטיקה בתחום זה מזכירה לנו בצורה כמעט יום יומית, המחיר של הזנחת אחריות כזו הוא יקר מדי

 

כל מה שצריך לדעת על תאונות עבודה בישראל

תאונות עבודה מהוות בסיס לדאגה משמעותית בישראל, והן מעלות היבט קריטי של בטיחות בעבודה, המשפיעה על אלפי עובדים מדי שנה. משנת 2000 עד 2022, הנתונים הסטטיסטיים מראים כי בממוצע 59 עובדים מאבדים את חייהם באופן טרגי מדי שנה עקב תאונות המתרחשות בעבודה.

נקבה מחליקה במדרגות

מה קורה בתחום של מחלות מקצוע?

נתון זה מייצג רק חלק קטן מהנושא הרחב יותר, שכן כ-1,200 עובדים מתים מדי שנה ממחלות מקצוע, שהן מחלות שניתן לייחס ישירות לתנאי העבודה או לסביבות העבודה. מחלות אלו נעות מבעיות נשימה עקב חשיפה ממושכת לחומרים מזיקים, ועד להשפעות ארוכות טווח של עומס פיזי.

 

מגוון פציעות עצום

גם היקף הפציעות הלא קטלניות עקב תאונות עבודה הוא נרחב. קרוב ל-70,000 עובדים נפגעים מדי שנה בנסיבות שונות הקשורות לעבודתם. פציעות אלו יכולות להתרחש בזמן ביצוע מטלות הקשורות לעבודה, במהלך תקריות בתוך מקום העבודה, או אפילו כאשר עובדים נוסעים ממקום עבודתם וממנו. מגוון הפציעות הללו יכול להיות עצום, והוא נע החל מחתכים וחבלות קלות ועד לתאונות קשות שעלולות לגרום לנכות ארוכת טווח. התייעצות עם עורך דין נזיקין יכולה לסייע לטפל במקרה אחרי שהוא התרחש. עם זאת, כמובן שההתמודדות הכי טובה היא באמצעות מניעה.

 

המלצות לטיפול – למעסיקים ולעובדים

הנתונים שהצגנו כאן משקפים את הסיכונים הכרוכים בעבודה בתעשיות שונות, ומחדדים את הצורך לשים דגש על פרוטוקולי בטיחות קפדניים ושיפור מתמיד בתקני הבטיחות במקום העבודה. הנתונים גם משקפים את האתגרים המתמשכים העומדים בפני אנשים במקצועות הכוללים עבודה פיזית או חשיפה לתנאים שעלולים להיות מסוכנים. כל פציעה או מוות מייצגים לא רק טרגדיה אישית עבור העובד ומשפחתו, אלא גם מחיר חברתי וכלכלי משמעותי.

פרוטוקול בטיחות

האם יש הבדל בין מקומות העבודה מבחינת השכיחות לתאונה?

מצד אחד, שכיחות לתאונה גבוהה יותר במקצועות שדורשים עבודה פיזית או חשיפה לסיכון. מצד שני, כמובן שהתאונות קיימות בכל התחומים. לכן הפתרון הוא להגביר את הערנות. מלבד מניעה מראש, יש לקחת בחשבון שאכיפה מייצרת הרתעה ומעודדת מעסיקים לפעול אקטיבית לתנאים בטוחים.

 

מה משפיע על תדירות וחומרת התאונות?

תדירות תאונות העבודה וחומרתן, מחייבות את קיומה של מסגרת רגולטורית חזקה בישראל, שמטרתה להגן על העובדים ולמזער את הסיכון לאירועים מסוג זה. הדבר כרוך לא רק באכיפתם של החוקים הקיימים, אלא גם בהערכה מתמשכת של שיטות העבודה ותקני הבטיחות, כדי להבטיח שהם מעודכנים בהתקדמות הטכנולוגית ובשינויים בסביבת העבודה.

החשמלאי קיבל מכת חשמל