יתרונות וחסרונות של השתלת שיניים בזאלית למחוסרי עצם

ההתקדמות ברפואה באה לידי ביטוי גם בתחום בריאות הפה והשתלות שיניים. השתלה בזאלית, הנקראת גם "השתלת שיניים למחוסרי עצם", נותנת טיפול לכל האנשים שלא יכולים לעבור השתלת שיניים במסלולה הרגיל הכולל השתלת שתל לעצם עליה מונחות השיניים – העצם האלבאולרית. השתלה בזאלית הינה שיטה הקיימת שנים רבות. בישראל, רק אנשים מחוסרי עצם ברמה גבוהה יכולים לבצע השתלה זו וישנם רופאים ספציפיים בודדים שהוכשרו לבצע השתלה בזאלית.

טיפול ביום אחד

ההבדל בין השתלת שיניים סטנדרטית לבין השתלת שיניים בזאלית

בהשתלה סטנדרטית, מבריגים את השתל לחלקים מסוימים, פחות צפופים, בעצם הלסת הנקראים "עצם ספוגית" או "עצם אלבאולרית". השתלה בזאלית נותנת מענה לכל האנשים שאין להם עצם אלבאולרית מספיק חזקה על מנת לבצע השתלה במסלולה הרגיל, זאת יכול להיגרם מבעיות חניכיים חמורות הפוגעות בלסת וגורמות לחולשתה או מבעיה מולדת הגורמת לכך שאנשים נולדים ללא עצם זו כלל. במהלך ההשתלה הבזאלית השתל מוברג ישירות לחלק הבסיסי של עצם הלסת. בצורה זו, נוצרת תפיסה חזקה ויציבה של השתל. להשתלה בזאלית יתרונות וחסרונות שכל מטופל צריך לקחת בחשבון בעת בחירת מסלולו.

למה כדאי לבצע השתלה בזאלית?

  1. השתלת שיניים בזאלית מהווה פתרון עבור אנשים הסובלים מחוסר עצם אלבאולרית היות וההשתלה מתבצעת ישירות על עצם הלסת המרכזית.
  2. בעוד שבהשתלה סטנדרטית השתל מוברג לחלק פחות מרכזי בלסת, בהשתלה בזאלית השתל מוברג ישירות לחלק המרכזי של הלסת מה שמעניק עיגון יציב של השיניים המושתלות.
  3. לאור ההשתלה הישירה ללסת ניתן להתגבר על מקרים בהם העצם האלבאורלית חלשה מדי על מנת לשאת השתלה סטנדרטית.
  4. העצם עליה נעשית ההשתלה בהשתלה בזאלית, זו עצם שאינה נפגעת מנסיגת העצם ואינה נוטה להזדהם. זו העצם הבסיסית ביותר, בעלת צפיפות גבוהה, קליפתית ובכך מהווה בסיס תומך ויציב לשתלים.
  5. בהשתלה בזאלית השיניים התותבות מקובעות לאחר מספר ימים בודדים, זאת לעומת השתלה סטנדרטית הכוללת חודשי המתנה רבים, לעיתים 6 חודשים או יותר, וזמן החלמה ממושך.
  6. ברוב המקרים של השתלה בזאלית אין צורך בניתוח נוסף, בניגוד להשתלה סטנדרטית בה נדרש לרוב ניתוח של חשיפת השתלים וקיבועם.
  7. בעבר אנשים מחוסרי עצם, שלא יכולים לבצע השתלת שיניים סטנדרטית, בדרך כלל טופלו על ידי התקנת שיניים תותבות נשלפות. שיטה זו, גורמת לשחיקת החניכיים בטווח הארוך, דבר שלא קורה בהשתלה בזאלית.

יש לציין שבמקרים רבים אין אפשרות לבצע השתלת שיניים מלאה המבוססת על שתלים בזאליים בלבד. לכן, במקרים רבים מוכרחים לשלב השתלה זו עם שתלים רגילים.

לסיכום

השתלה בזאלית מהווה פתרון נוח להשתלת שיניים למחוסרי עצם אלבוארלית. מדובר בטיפול מהיר יחסית, שתלים יציבים, תופעות לוואי מועטות ובפתרון נוח ביחס לאופציות האחרות המוצעות בשוק. כמובן, שיש להתאים את הטיפול למטופל הספציפי, לאור עברו הרפואי ומצבו העכשווי.

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
טיפול לילדים
בריאות מינית

פתרון קשיים לילדים – למי פונים?

בשנים האחרונות אני נפגשת עם הורים רבים, חלקם מתגוננים בהגיעם לפגישה. ואני לא יכולה שלא להבין ללבם ולהתחבר אליהם. משהו קרה פה בעשור האחרון שאני נוכחת אליו. שינוי משמעותי בתחום

כאבי גבר לנשים
רפואה

למה נועד השימוש בחגורת גב?

אנשים רבים לובשים חגורות גב מסוגים שונים, וזאת בדרך כלל בכדי להתאושש מפגיעות גב שונות, לחזק את היציבה והשרירים, להתמודד עם ניסיון ליישר עקמת עמוד השדרה ועוד. במקרים בהם קיבלתם

שטרות ומטבעות
טיפולים טבעיים

מהן הסיבות המובילות ללקיחת הלוואות?

אין ספק שבשלב כזה או אחר, אלא אם כן שם המשפחה שלכם הוא טראמפ, כמעט כל אחד מאיתנו יצטרך להסתייע בלקיחת הלוואות, או לפחות בלקיחת הלוואה בודדת. בין אם יש