נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

חידושים בתחום רפואת שייניים

תחום רפואת השיניים מתקדם בצעדי ענק, כל זאת באמצעות טכניקות ייחודיות אשר מאפשרות לקצר הליכים רפואיים אורתודנטים. מהם החידושים החמים בתחום? במאמר הבא נעניק לכם הצצה לחידושים אותם כל אחד יכול לקבל במסגרת טיפול שיניים.

 

השתלות שיניים ביום אחד

אחד החידושים המשמעותית בתחום של רפואת שיניים מתרחש בתחום אשר נחשב למורכב ביותר בתחום האורתודנטיה ורפואת שיניים – השתלת שיינים. למעשה, אם בעבר השתלת שיניים בלסת העליונה והתחתונה ארכה כמספר חודשיים עד כשנה, כיום באמצעות טכניקות חדשניות ניתן להשתיל שיניים ביום אחד בשיטת all on 4 או all on 6. מדובר בטכניקה אשר במסגרתה מבצעים קיבוע של כארבע עד שש שיניים ולאחר מכן מתקינים סט סדרה של שיניים על גבי השתלים, לכל הלסת העליונה, תחתונה או שתיהן יחדיו. מדובר בטכניקה אשר מאפשרת לבצע השתלה מלאה ביום אחד, כאשר את ההשתלה מבצעים בהרדמה מלאה. עם זאת, חשוב לזכור כי מדובר בטכניקה אשר מצריכה מיומנות והכשרה מקיפה, ולכן אם אתם מבקשים לבצע את ההליך בחיפה לדוגמא, חשוב לבדוק באתר של הסתדרות רופאי השיניים בישראל כי הרופא שלכם הוכשר לתחום האורתודנטיה וכי הוא בקיא בהליך במלואו.

לפני ואחרי

 

גשר שקוף

אם בעבר תהליך של יישור שיניים הצריך התקנה של גשר ממתכת, כיום ניתן לבחור בקיבוע שקוף ובלתי נראה אשר מאפשר ליישר את השיניים בפרק זמן קצר. מדובר בגשר אשר מתאים מאוד בעבור אנשים מבוגרים אשר מעוניינים ליישר את השיניים בטכניקה ייחודית, ולכן רופא שיניים בחיפה יתקין בעבורכם את הגשר מאחורי השיניים ובכך תתבצע מתיחה של השיניים מבלי שניתן יהיה להבחין. מדובר באופציה יקרה יותר מאשר הגשר המסורתי, אולם היא מצוינת בעבור מי אשר מעוניין לבצע יישור שיניים בגילאים מבוגרים, ללא המבוכה הנלוות להתקנת הגשר.

 

כתרים עשויים זירקוניה

זירקוניה נחשב לחומר דמוי יהלום אשר נעשה בו שימוש בענף התכשיטים,אולם כיום הוא משמש גם בעבור יצירה של כתר. למעשה, החומר נחשב לחזק ועמיד מאוד והוא מיוצר באמצעות חריטה ממוחשבת אשר מותאמת באופן מדויק לשן, ולאור העובדה כי מדובר בחומר לבן אשר דומה מאוד לשן הטבעית, הוא משמש כתחליף מצוין לכתר המתכת. למעשה, זירוקניה מאפשר לקבל מראה אסתטי, ולכן מדובר בחידוש משמעותי בתחום יצירה ושימוש בכתרים.

 

סורק אינטרה

שימוש בסורק אינטרה נחשב לאחד החידושים המשמעותיים בעולם רפואת השיינים, וזאת משום שמדובר בסורק אשר מאפשר לסרוק במהירות את חלל הלסת, ללא מגע יד אדם.מדובר בסורק אשר נחשב לטוב ביותר בעולם היום ומאפשר לבצע הדמיה מדויקת של חלל הפה, זאת לצורך ביצוע טיפולים רפואיים אשר כוללים יישור שיינים, סתימות וטיפולי שורש. מדובר בסורק חדשני אשר ממוקם במרפאה עצמה, ולכן אין צורך לגשת באופן עצמאי לצילום שיניים במכון מרוחק.

זיגוג שיער
מה זה גלייז לשיער?

אם התברכת ברעמת שיער מתולתלת במיוחד, ככל הנראה את נמצאת בחיפוש הבלתי נגמר אחר מוצרים לשיער שיעזרו לך לאלף