נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

מהם התנאים לקצבת נכות מביטוח לאומי

המוסד לביטוח לאומי קיים על מנת לצמצם פערים כלכליים ומטרתו העיקרית לסייע לאוכלוסיות הזכאיות לכך, הזכויות וההטבות שונות ומשתנות בין כל צורך.

בין השירותים השונים אותם המוסד מציע קיימת קצבת נכות המיועד למי שעומד בתנאיה, על כך המשיכו לקרוא.

 

מהו ביטוח לאומי בכלל?

המוסד מופקד על גביית דמי ביטוח לאומי ועל גביית דמי ביטוח בריאות מכל אזרח ישראלי באשר הוא, הגבייה מתבצעת בשיטות קבועות המשתנות בין עובדים שכירים, עצמאים או לא עובדים.  דמי ביטוח אלו נגבים על מנת לממן גמלאות ומערכת הבריאות. ביטוח לאומי מעניק שירותים וזכויות לאוכלוסיות שונות במקרים שונים שנדרש בהם סיוע כמו – הריון ולידה, פגיעות ותאונות, מצבים רפואיים, ילדים וקשישים ועוד.

 

האם ביטוח לאומי קשור למס הכנסה?

ביטוח לאומי ומס הכנסה הם מוסדות שונים לחלוטין, גם למס הכנסה האזרח משלם אך כשמו כן הוא, כל אדם משלם את מיסו על פי גובה הכנסתו בשיטה של מדרגות שכר. איך מוסדות אלו קשורים? כפי שהזכרנו קודם ביטוח לאומי מעניק רמת נכות מסוימת למי שמתקשה בתפקוד היומיומי. אנשים הסובלים ממצבים חמורים ויותר והם נקבעו ברמת 90 אחוזי הנכות יקבלו הטבות משמעותיות כמו פטור ממס הכנסה.

 

מהי קצבת נכות?

קצבת נכות כללית ניתנת למי שנקבעה לו רמת נכות בגובה של לפחות 60 האחוזים. אדם שנקבעה לו רמת נכות כזו משמע שנכותו פגעה ביכולתו להשתכר בחצי מהמשכורת. קצבת נכות משולמת אחת לחודש. קצבת הנכות משולמת גם אם אותו האדם הנפגע המשיך לעבוד אך במשרה מצומצמת יותר.

 

תהליך מימוש הזכות 

  1. הגשת התביעה לקצבה באתר ביטוח לאומי עם המסמכים הנדרשים על הפגיעה והיכולת שנפגעה.
  2. לאחר קבלת התביעה במוסד, יתקבל אצלכם זימון לוועדה רפואית לקביעת נכות כללית. במקרים מסוימים המסמכים שנשלחו יספיקו לקביעת רמת הנכות ולא תזומנו לפגישה.
  3. קביעת רמת הנכות – במקרים של קביעת 60 אחוז נכות / 40 % נכות בגין מספר ליקוים / 25 % נכות בגין ליקוי אחד / עקרת בית עם 50 % נכות לפחות יועבר הטיפול לפקיד התביעות עבור קביעת דרגת אי כושר.
  4. קביעת דרגת אי כושר בהנחה ונקבע אחוז נכות מתאים לקבלת זכויות – ההכנסות שלכם ייבדקו ביחד לאחוזי הנכות ומה מידת הפגיעה בכושר ההשתכרות שלכם או תפקוד בבית. הבדיקה תסתמך על המלצת רופא ופקיד שיקום.
  5. קבלת ההחלטה והקצבה – בסיום הבדיקות תשלח אליכם ההחלטה בעניין התביעה, שימו לב שגם במקרה של אי קבלה של קצבת נכות אולי תהיו זכאים לזכויות אחרות בגין נכות רפואית ללא התניה בקצבת נכות.

 

לסיכום

לא בכדי כל אזרחי המדינה משלמים דמי ביטוח לאומי, זוהי העזרה ההדדית שתינתן למי שזכאי וזקוק לסיוע ועזרה בזכויות כלכליות בעיקר, בדקו את עצמכם ואת הזכאויות שלכם או של הקרובים אליכם.

מטבעות

 

רופאים מומלצים להשתלת שיער
רופאים מומלצים להשתלת שיער

כאשר שוקלים השתלת שיער, מציאת הרופא המתאים היא חיונית לתוצאה מוצלחת ומשביעת רצון. ישראל הפכה ליעד פופולרי להליכי השתלת

שמני עיסוי
7 שמני עיסוי מומלצים

טיפול בעיסוי זוכה להכרה רחבה בזכות היתרונות הבריאותיים הרבים שלו, כולל הפגת מתחים, הרפיה וטיפול בכאב. מרכיב מכריע אחד

טיפול בילדים
כיצד בוחרים מטפל לילד?

בתור הורים, בחירה של מטפל לילד היא אחת הבחירות הכי חשובות שאתם יכולים לעשות ביחס אליו. האתגר המרכזי הוא