נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

מאיזה גיל ניתן לעשות ביטוח שיניים?

החשיבות של ביטוח שיניים נובעת מזה שהוא מכסה תחום בריאות יקר, רגיש ורחב.

במאמר הבא נסביר איך בוחרים ביטוח מן הסוג הזה ומאיזה גיל הוא בכלל רלוונטי

יש סוגים שונים של ביטוחי בריאות ואחת הדרכים להשוות ביניהם היא לבדוק מה גיל ההצטרפות המינימאלי. כך למשל בביטוח שיניים סטנדרטי גיל ההצטרפות הוא בדרך כלל 18, אבל יש מסלולי ביטוח לקבוצות או חברי ועדים שבהם גם ילדים של המבוטחים יכולים להצטרף מגילאים צעירים יותר או אפילו מגיל לידה.

 

השוואה בין ביטוחי בריאות

מאוד חשוב להשוות בין סוגים שונים של ביטוחי בריאות בכלל ובין סוגים של ביטוחי שיניים בפרט. למרות שכל ביטוח בריאות הוא קריטי להגנה על האינטרסים של המשפחה גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך, ביטוח שיניים ייחודי מכמה סיבות.

 

מה מיוחד בביטוח שיניים?

קודם כל, החשיבות של ביטוח שיניים נובעת מזה שהוא מכסה תחום בריאות יקר. טיפולי שיניים יכולים להגיע לעלות מצטברת של מאות אלפי שקלים, מה גם שרובם המובהק לא נמצא בסל הבריאות וגם לא ניתן על ידי קופות החולים במסגרת שירותי בריאות נוספים.

חוץ מזה, התחום של ביטוח שיניים רגיש כי הוא כולל בתוכו טיפולים כואבים. אם לא בוחרים את הביטוח הנכון, זה עלול לבוא לידי ביטוי ברמה מקצועית לא מספיק גבוהה של רופא השיניים. בהקשר הזה, מה שצריך להביא בחשבון הוא שיש סוגים רבים של טיפולי שיניים ולכן הביטוח חייב להיות כמה שיותר רחב ומקיף.

 

כך בוחרים את הביטוח המתאים

האמת היא שהשיקול של הגיל הוא רק חלק מתוך מערכת שיקולים רחבה יותר. אם רוצים לבחור את הביטוח המתאים, צריך להתייעץ עם בעלי מקצוע. כאן, החדשות הטובות הן שניתן לרכז את כל השאלות תחת קורת גג אחת. בטווח הארוך, המשמעות היא שיהיה קל יותר לבחור את הביטוח המתאים.

התייעצות עם מומחים דרך אתר כמו https://www.avner.org.il עוזרת להתאים כל סוג של ביטוח לצרכים של קהל היעד והמשפחה. אצל הורים לילדים למשל, התייעצות כזו חשובה כי היא מאפשרת השוואה בין סוגים שונים של ביטוחים על פי פרמטרים אובייקטיביים. ככל שמשתמשים ביותר פרמטרים כאלה כדי להשוות בין סוגי ביטוחים, כך עולה הסיכוי שהם יתאימו לצרכים של קהל היעד והמשפחה גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך.

 

כמה עולה ביטוח שיניים?

כמובן שגיל הביטוח משפיע על העלות. בביטוחי בריאות יש משמעות רבה לגיל, כי אצל מבוגרים או קשישים קיימים סיכונים רבים יותר. אם רוצים לבחור ביטוח בריאות בכלל או ביטוח שיניים בפרט בצורה מנומקת, חשוב לבדוק כמה הוא עולה ולהוסיף את המחיר אל שאר השיקולים. לאחר מכן, ניתן לבדוק מה כולל הביטוח מבחינת סוג הכיסויים והפרוצדורה למימושם.

 

איש מחייכת

זכויותיכם בנושא השיניים

השיניים מהווים חלק חשוב והכרחי בגוף שלנו, שדורש לא מעט טיפול ותחזוקה באופן שגרתי, למשך כל חיינו. שנים רבות