איך עובד תהליך השתלת שיניים ומה חובה להכין

גרים בנס ציונה וזקוקים להשתלת שיניים? הגעתם למקום הנכון! במאמר זה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם עבור הליך השתלת שיניים וכל מה שאתם צריכים לדעת על ההכנה לקראתו!

 

אז מה זה בעצם השתלת שיניים?

השתלת שיניים בנס ציונה היא למעשה ניתוח שבו מחליפים את השן המקורית שלכם בשן מלאכותית. הדבר דומה להליך אחר של השתלת איברים שבו איבר שמפסיק לפעול כשורה מוחלף באיבר אחר.

 

מהו התהליך שיש לעבור בעת השתלת שיניים?

מדובר למעשה בהליך שנחשב לכירורגי לכל דבר ועניין הדורש רופא מנתח מומחה בהשתלות שיניים. ההליך לעיתים נעשה בהרדמה ועשוי להיות כרוך לעיתים בסיכונים וסיבוכים שונים. מדובר בהליך האידיאלי לטיפול במצב של אובדן שן. מטרת השתלים לשיניים היא לטפל באובדן השן באופן אידיאלי.

תהליך הטיפול של השתלת שיניים ביום אחד נעשה באמצעות הברגה של שתלים דנטליים אל תוך עצם השן. באופן זה השתל מצליח לתפוס את המקום של השן המקורית שנעקרה ולתפקד במקומה. משום כך, חשוב מאוד להקפיד שהשתלים שבהם הרופא משתמש הם מהאיכות הגבוהה ביותר שיש בשוק.

 

מה צריך לדעת לפני שניגשים להליך השתלת שיניים?

השלב הראשון שיש לבצע לפני הליך השתלת שיניים הוא בחירת רופא מומחה. חשוב לשים לב שמדובר ברופא מנתח ולכן יש לוודא שאתם בוחרים ברופא המומחה בתחום השתלות השיניים ובעיקר רופא מקצועי. לא כל רופא שיניים מסוגל לבצע את ההליך המורכב הזה ולכן בדקו שיש המלצות וניסיון בנוגע לרופא שאצלו אתם מעוניינים לעבור את הניתוח.

בשלב הבא תצטרכו להחליט מראש על סוג ההרדמה. הליך ההשתלה יכול להיעשות תחת הרדמה מלאה או חלקית ולכן חשוב שתתייעצו עם הרופא המנתח והמרדים באשר לסוג ההרדמה המתאים עבורכם לצורך הניתוח.

שלב נוסף שיש להכין מראש הוא בחירת השתלים. מדובר בהליך שגם צריך להתבצע באמצעות התייעצות עם הרופא המנתח. בשלב זה יש לקחת החשבון את הצרכים שלכם ואת המגבלות התקציביות שלכם.

שלב אחרון וחשוב ביותר לפני שאתם ניגשים לבצע את הניתוח הוא בחינת הסיכונים האפשריים שעלולים להתרחש לקראת הניתוח. סיכונים אלו יכולים להיות זיהומים, דימומים לא צפויים ופגיעה בעצבים באזור חלל הפה. כישלון הניתוח הוא למעשה במצב שבן השתל לא נקלט בצורה אופטימלית באזור המיועד לו. חשוב שתדעו שסיבוכים אלו לא נועדו לגרום להרתעה מפני הניתוח אך חשוב מאוד לשים לב להשלכות הלא צפויות שעלולות להתרחש כתוצאה מהניתוח על מנת להימנע מהפתעות במידה ואלו יתרחשו כתוצאה ממנו.

 

סיכום,

השתלת שיניים הינו הליך כירורגי הכרוך בכל הסיכונים וההשלכות שקיימות בניתוח לכל דבר ועניין. מסיבה זו, חשוב מאוד לבחור בקפידה רופא כירורג שיבצע את הניתוח בצורה המקצועית ביותר. כמו כן, מומלץ מאוד שלא תתפשרו על איכות השתלים שאתם צפויים לקבל – מדובר בשיניים שלכם וחשוב להגדיל את הסיכויים באופן אופטימלי על מנת להבטיח את הצלחת הניתוח.

תהליך השתלת שיניים

 

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק