הנתיב לבריאות - ריקי לנגברג

נטורופתיה מהי?

נטורופתיה מהי?
הגישה הנטורופתית כוללת אבחון על ידי תשאול ממושך ומעמיק וכן ניתוח בדיקות מעבדה. טיפול על ידי תזונה, צמחי מרפא, תוספי תזונה מותאמים באופן אישי לכל מטופל על פי צרכיו האישיים, אורח חייו, גילו והבעיה ממנה הוא סובל.

מהי נטורופתיה

הגישה הנטורופתית כוללת אבחון על ידי תשאול ממושך ומעמיק וכן ניתוח בדיקות מעבדה. טיפול על ידי תזונה, צמחי מרפא, תוספי תזונה מותאמים באופן אישי לכל מטופל על פי צרכיו האישיים, אורח חייו, גילו והבעיה ממנה הוא סובל. הנטורופתיה (רפואה טבעית) הינה שיטת ריפוי הרואה את האדם כשלמות אחת וסיסמתה: "האדם בשלמותו שווה יותר מסך חלקיו".

הנטורופתיה היא למעשה דרך חיים ותפיסה טיפולית ריפויית כאחד, אשר הטבע משמש לה ככלי הריפוי המרכזי למניעת מחלות ולטיפול בהן. הנטורופתיה היום מציעה פתרונות יעילים למצבי חולי שונים ולמניעת מחלות עתידיות.

כיום הנטורופתיה מתפקדת כרפואה משלימה לרפואה המערבית ובעיקרה מניעת מחלות כרוניות הקשורות לעולם המערבי כגון: סכרת, מחלות לב וכלי דם, יתר לחץ דם, בעיות נשימה, עודף משקל, אלרגיות ועוד. הנטורופתיה מתבססת על מחקרים קליניים מדעיים וניסיון קליני רב שנים ונתמכת על ידי מדעי החיים כגון כימיה וביולוגיה. האמונה בבסיס הנטורופתיה כי הגוף שלנו בעל יכולת לרפא עצמו, ולכן הנטורופת משמש רק כמסייע לגוף לרפא את עצמו בדרכים טבעיות. הרפואה הטבעית אינה עוסקת בדיכוי הסימפטום אלא מטפלת בשורש הבעיה.

הטיפול הנטורופתי

הטיפול הנטורופתי יעיל ביותר ומסייע להבריא ממרבית המחלות הכרוניות הפוגעות בבריאותנו בעולם המודרני כמו גם ממצבים ותחלואים רבים. ובנוסף,הטיפול הנטורופתי משתלב באופן מלא, וללא הפרעה, עם הטיפול הקונבנציונלי אם קיים. הטיפול הנטורופתי כולל בניית תכנית טיפולית הכוללת:

המלצות תזונתיות - תפריט מפורט ומותאם למחלה ואו הבעיה, לאורח חייו, להרגלים ונתונים נוספים של המטופל. הנטורופת מכוון את האדם לבחור במזונות הבריאים ביותר עבורו תוך התייחסות לפרמטרים כגון המצב הבריאותי האישי, אורח חיים, הרגלים, נטיות אישיות ונתונים רלוונטיים אחרים.

צמחי מרפא – פורמולה המותאמת אישית ונותנת מענה הוליסטי (שלם-נפשי ופיזי) לבעיה ואו המחלה.

תוספי תזונה - ויטמינים ומינרלים במינונים ובתדירויות מותאמות לתכנית הטיפול.

פעילות גופנית – הנטורופת מכוון את האדם לבצע פעילות גופנית המותאמת באופן אישי למצב הבריאותי של המטופל, גילו, אורח חייו ועוד.

מצב נפשי - כידוע הקשר בין הנפש למצב הבריאותי הדוק, יש ביניהם קשר גומלין. לכן, במסגרת הטיפול הנטורופתי נתייחס גם לרובד הנפשי והרגשי ונמליץ על דרכים וטכניקות להגיע לאיזון רגשי.

הטיפול נותן מענה, בין היתר, לנושאים הבאים:

• בעיות במע' העיכול כגון דלקות במעי, קרון, קוליטיס, צליאק ועוד.

• בעיות כולסטרול, סוכרת, יתר לחץ דם.

• בעיות במע' הנשימה כגון אסתמה ועוד.

• בעיות במע' השלד כגון ארטריטיס, דלקת מפרקים.

• מתח, חרדה, תשישות נפשית ופיזית, הפרעות שינה.

• תסמונות כגון פיברומיאלגיה, שיוגרן ועוד.

• מניעת מחלות - חיזוק מערכת החיסון ושיקום עמידות הגוף לאחר מחלה.

• משקל יתר – ליווי, תמיכה והדרכה לשינוי אורח חיים ותזונה.


     זכרו - תזונה נכונה היא רפואה מונעת!

באפשרותך להתחיל תהליך ריפוי יחד איתי צור קשר 
לתיאום פגישה 054-8091279

 


 
צור קשר
* שם:
*אימייל:
* טלפון:
טלפון נוסף:
  טקסט חופשי:
* שדות חובה
צור קשר
הרשמה לניוזלטר
הרשמו וקבלו חינם עדכונים בנושאים: תזונה, הרזיה, בריאות ומניעת מחלות, טיפים ומתכונים הקשורים לצליאק.

הכניסו את שמכם ואת המייל שלכם למטה
שם:
* מייל:
* שדות חובה

עיצוב, בנייה וקידום אתרים לול שיווק ברשת