הנתיב לבריאות - ריקי לנגברג

מזונות בעייתיים - עלולים להכיל גלוטן סמוי

מזונות בעייתיים - עלולים להכיל גלוטן סמוי

תבלינים - זעתר עלול להכיל שומשום שנלקח משאריות בייגלה. תבלינים אחרים עלולים להיות מעורבבים בקמח, בעיקר תערובות תבלינים, זאת הן לצורך הוזלת עלויות והן על מנת למנוע הידבקות של גרגירי התבלינים זה לזה. מיצוי וניל עם אלכוהול עלול להכיל גלוטן. המלצות: לטחון תבלינים בבית (למשל פלפל שחור), לרכוש תבלינים של חברות גדולות וידועות שמאשרות כי במוצריהן אין גלוטן, ושניתן לסמוך על אמינות הסימון שלהן, וכן לקנות תבלינים כשרים לפסח.

פיצוחים ופירות יבשים - אלו נמכרים בתפזורת ועלולים להזדהם. פיצוחים רבים מומלחים ומקומחים ולכן מכילים גלוטן. לעתים מקמחים גם את הפירות היבשים למניעת הדבקות, אך לא מציינים זאת על האריזה. המלצות: לרכוש פיצוחים ופירות יבשים מחברות אמינות וכאלו שמציינות במפורש את סוג הקמח שמשמש להדבקת המלח (קמח תפוחי אדמה או תירס), וכן להימנע מצריכתם של פירות יבשים המיובאים לארץ מארצות שאינן מסמנות תכולת גלוטן, כדוגמת תאנים יבשות המיובאות מטורקיה.

בשר טרי/קפוא - פעמים רבות מוזרקים לבשר חלבונים, על מנת שיספחו מים המוזרקים לבשר. חלבונים אלו עלולים להכיל גלוטן. המלצות: עדיף לקנות בשר לא מעובד ולא מתובל. אין לקנות בשר טחון קפוא של יצרן, שלא נתן אישור לגבי אי תכולת גלוטן במוצריו. בשר טחון - לטחון בבית או אצל קצב אמין.

משקאות אלכוהוליים - משקאות אלכוהוליים המיוצרים מתפוחי אדמה או קנה סוכר מותרים, כמו סוגים מסוימים של וודקה, ברנדי ורום. משקאות המיוצרים מדגנים (שעורה), כמו ויסקי ובירה, אסורים. מבחינה תיאורטית, בתהליך הזיקוק המולקולות של החלבון לא עוברות אל המוצר הסופי. אך באופן מעשי, בתהליך הייצור חלק מהבוצה עובר למשקה ולכן אסור. ביינות טהורים, המבוססים על תסיסת ענבים בלבד וכשרים לפסח (יינות תוצרת הארץ) אין גלוטן.כאשר שותים ליקרים או יין תוצרת חוץ יש לבדוק עם היצרן נוכחות גלוטן.

ויטמין E - ויטמין E טבעי מופק מנבט חיטה ועלול להכיל גלוטן. אך ישנם גם יצרנים המפיקים את הוויטמין מסויה. חשוב לבדוק ולברר בחברת היצרנית.

חומץ - כאשר החומץ עשוי מדגנים, הוא עלול להכיל גלוטן (בדומה לאלכוהול). עם חומץ בן יין אין בעיה. המצדדים בשימוש בחומץ טוענים שלא יתכן שהחלבון ימצא בחומץ, כי בעת הייצור הוא עובר אידוי להפרדה מהבוצה, וחלבון אינו מתאדה.

הילד אובחן כחולה צליאק
  
באפשרותך להתחיל תהליך ריפוי יחד איתי צור קשר 
לתיאום פגישה 054-8091279

חזרה למחלת הצליאק >>


 
צור קשר
* שם:
*אימייל:
* טלפון:
טלפון נוסף:
  טקסט חופשי:
* שדות חובה
צור קשר
הרשמה לניוזלטר
הרשמו וקבלו חינם עדכונים בנושאים: תזונה, הרזיה, בריאות ומניעת מחלות, טיפים ומתכונים הקשורים לצליאק.

הכניסו את שמכם ואת המייל שלכם למטה
שם:
* מייל:
* שדות חובה

באותו נושא
מאמרים קשורים
עיצוב, בנייה וקידום אתרים לול שיווק ברשת