הנתיב לבריאות - ריקי לנגברג

דיאטה לחולי קרוהן

דיאטה לחולי קרוהן
 
בשנים האחרונות המודעות לגבי דיאטה לחולי קרוהן עלתה משמעותית! יותר ויותר אנשים מודעים לשיטות הטבעיות לטיפול במחלה זו ולקשר הישיר בין המחלה לתזונה שלהם.

תפריט לחולי קרוהן

האם יש קשר בין מחלת קרוהן לתזונה שלכם ? – מסתבר שיש גם יש. מחקרים רבים מראים שבמדינות מתפתחות אחוז הסובלים מקרוהן נמוך משמעותית מאשר במדינות מערביות מודרניות. דבר נוסף, אוכלוסיות שעברו לעולם המערבי כעבור תקופה קצרה התחילו לפתח מחלות מעין אילה. נמצא שאוכלוסיות הצורכות תזונה מסורתית שהיא בדרך כלל בסיסית נשארים בריאים.

מה זה אומר? - שהגורמים המשמעותיים ביותר להיווצרות מחלות דלקתיות במעי כגון קרוהן הם אורח החיים וגורמים סביבתיים הווה אומר – הרכב התזונה, סטרס מתמשך, צריכת תרופות וכדומה והשפעות אלה חזקות אפילו יותר מגורמים תורשתיים.

טיפול טבעי בקרוהן

  • למזון חשיבות רבה - בין היתר, קובע את פלורת המעי (החיידקים הפרוביוטיים). התזונה המערבית כוללת בתוכה כמויות לא מבוטלות של פחמימות פשוטות וחסרת סיבים תזונתיים, עתירה בסוכרים, חיטה לבנה, שומנים רוויים וכן הלאה.
  • רגישות ואי סבילות למזון  – ישנם מצבים שרגישות למזונות מסוימים עשויים לגרום עם השנים לנזקים כגון רגישות לגלוטן המצוי בדגנים מסוימים, חלב פרה ומוצריו וכן הלאה.
  • גורם הסיכון הכי גבוה שנמצא לגבי הופעת המחלה הוא צריכה גבוהה של חלבון מהחי, אכילה מרובה של אומגה 6 ואכילה מועטה של אומגה 3. לעומת זאת לצריכה מוגברת של חלבון מהצומח היה אפקט מגן.

לסיכום: תזונה נכונה חשובה לכולנו, אך לאנשים הסובלים מדלקות במעי כגון קרוהן חשובה שבעתיים. חשוב לאמץ תזונה עשירה ברכיבי מזון חיוניים תוך הקפדה על הימנעות ממזונות בעיתיים.

חשוב לנהל אורח חיים רגוע ולהקפיד על שעות שינה, לצרוך שלווה ושמחת חיים ולברך על כל מה שיש וגם על האין.


באפשרותך להתחיל תהליך ריפוי יחד איתי צור קשר
                                    לתיאום פגישה 054-8091279
חזרה למאמרים >>


 
צור קשר
* שם:
*אימייל:
* טלפון:
טלפון נוסף:
  טקסט חופשי:
* שדות חובה
צור קשר
הרשמה לניוזלטר
הרשמו וקבלו חינם עדכונים בנושאים: תזונה, הרזיה, בריאות ומניעת מחלות, טיפים ומתכונים הקשורים לצליאק.

הכניסו את שמכם ואת המייל שלכם למטה
שם:
* מייל:
* שדות חובה

באותו נושא
מאמרים קשורים
עיצוב, בנייה וקידום אתרים לול שיווק ברשת