הנתיב לבריאות - ריקי לנגברג

מחלת קרוהן טיפול טבעי

מחלת קרוהן טיפול טבעי

קרוהן (IBD) זוהי מחלה כרונית דלקתית וכיבית המופיעה בריריות המעי הגס, חודרת דופן, שפוגעת בשכיחות הכי גבוהה בחלק האחרון של המעי הדק וגם בקולון (מעי גס), אך יכולה להופיע בכל מקום במערכת העיכול, מהפה עד פי הטבעת. זוהי מחלה שכיחה בעולם המערבי, באוכלוסיות של העולם השלישי לא תמצאו כמעט מחלות מעין אלו, מה שמסביר את הקשר הישיר לתזונה של העולם המערבי.

טיפול טבעי בקרוהן כולל התייחסות לגורמים מזהמים, לפעילות לא תקינה של מערכת החיסון וכמובן התייחסות לגורמי תזונה. נאמר לכם להתחיל עם סלזופירין, סטרואידים או אולי טיפולים ביולוגיים? מי שסובל מקרוהן מכיר את התרופות ואת ההתלבטויות - מתי להתחיל ועם איזה תרופה להתחיל.

לעתים מגיעים אלי רגע לפני...אז למה לא לפני שנה? למה לחכות כל כך הרבה זמן? - הרי גם ברפואה הזו עם כל התרופות והמחקרים...רב הנסתר על הגלוי יש אמנם הרבה מחקרים (ברור כי יש מימון) ויש גם הרבה תופעות לוואי...מי שרק קורא אותם נבהל!

מחלת קרוהן טיפול טבעי – מחלת קרוהן תזונה

האם יש קשר בין מחלת קרוהן לתזונה שלכם? – מסתבר שיש גם יש! מחקרים רבים מראים שבמדינות מתפתחות אחוז הסובלים מקרוהן נמוך משמעותית מאשר במדינות מערביות מודרניות. דבר נוסף, אוכלוסיות שעברו לעולם המערבי כעבור תקופה קצרה התחילו לפתח מחלות מהסוג הזה. נמצא שאוכלוסיות הצורכות תזונה מסורתית שהיא בדרך כלל בסיסית נשארים בריאים.

מה זה אומר? - שהגורמים המשמעותיים ביותר להיווצרות מחלות דלקתיות במעי כגון קרוהן הם אורח החיים וגורמים סביבתיים הווה אומר – הרכב התזונה, סטרס מתמשך, צריכת תרופות וכדומה והשפעות אלה חזקות אפילו יותר מגורמים תורשתיים.

טיפול טבעי בקרוהן

  • למזון חשיבות רבה - בין היתר, קובע את פלורת המעי (החיידקים הפרוביוטיים). התזונה המערבית כוללת בתוכה כמויות לא מבוטלות של פחמימות פשוטות וחסרת סיבים תזונתיים, עתירה בסוכרים, חיטה לבנה, שומנים רוויים וכן הלאה.
  • רגישות ואי סבילות למזון  – ישנם מצבים שרגישות למזונות מסוימים עשויים לגרום עם השנים לנזקים כגון רגישות לגלוטן המצוי בדגנים מסוימים, חלב פרה ומוצריו וכן הלאה.
  • גורם הסיכון הכי גבוה שנמצא לגבי הופעת המחלה הוא צריכה גבוהה של חלבון מהחי, אכילה מרובה של אומגה 6 ואכילה מועטה של אומגה 3. לעומת זאת לצריכה מוגברת של חלבון מהצומח היה אפקט מגן.

לסיכום: תזונה נכונה חשובה לכולנו, אך לאנשים הסובלים מדלקות במעי כגון קרוהן חשובה שבעתיים. חשוב לאמץ תזונה עשירה ברכיבי מזון חיוניים תוך הקפדה על הימנעות ממזונות בעיתיים. חשוב לנהל אורח חיים רגוע ולהקפיד על שעות שינה, לצרוך שלווה ושמחת חיים ולברך על כל מה שיש וגם על האין.


באפשרותך להתחיל תהליך ריפוי יחד איתי צור קשר
                                    לתיאום פגישה 054-8091279


חזרה להנתיב לבריאות >>


 
צור קשר
* שם:
*אימייל:
* טלפון:
טלפון נוסף:
  טקסט חופשי:
* שדות חובה
צור קשר
הרשמה לניוזלטר
הרשמו וקבלו חינם עדכונים בנושאים: תזונה, הרזיה, בריאות ומניעת מחלות, טיפים ומתכונים הקשורים לצליאק.

הכניסו את שמכם ואת המייל שלכם למטה
שם:
* מייל:
* שדות חובה

באותו נושא
עיצוב, בנייה וקידום אתרים לול שיווק ברשת