הנתיב לבריאות - ריקי לנגברג

פעילות גופנית וסטרס

פעילות גופנית וסטרס

פעילות גופנית
– בעבר הרחוק האדם היה פעיל מבחינה פיזית. לא היו מכוניות לכל אדם, היה צורך להגיע ממקום למקום ברגל או במצב הטוב ברגל לתחנה האוטובוס או הרכבת הקרובה. היה צורך לערוך קניות יום ביומו על מנת להכין ארוחות כי לא היו מקררים בכל בית. לא היו מכונות כביסה אז היה צורך לכבס בנהר או ביד. אדם היה הולך לעבודה והעבודה הייתה פיזית לגמרי, עובד בעבודת כפיים כמו כורי פחם, פועלי ייצור, חקלאים, חרשי ברזל, וכדומה. היום בעידן שלנו אנחנו כמו שקי תפוחי אדמה היושבים שעות על גבי שעות מול המחשב, הטלוויזיה או במכונית בפקקים בדרך לעבודה. אז מה עושים היום? – משלמים הרבה כסף למכונים והולכים לעשות כושר במכונים אלה. היתרונות של הפעילות הפיזית גדולים ובאים לידי ביטוי בחיזוק ושיפור תפקודי לב-ראה, מזרימה דם ללב, מנקה רעלים, מרגיעה את הנפש ממתחים ועוד.

מתח / סטרס מתמשך – אורח חיינו, בדרך כלל, מספק לנו הרבה סיבות להיות במתח: מתחים בעבודה, קריירה, מינוס בבנק, המצב הכלכלי תופס חלק נכבד מנדודי השינה, מתח במשפחה, מצב מדיני, טרור, מחלות ומה לא. גם המצב האקולוגי תורם לסטרס – הגורמים הסביבתיים כמו חשיפה לקור וחום, רעש חזק, קרינה וזיהום סביבתי גורמים למתח.

סטרס מתמשך או מצב נפשי ירוד לאורך זמן גורם לשינויים ביוכימיים בגוף – בלוטת האדרנל מפרישה אדרנלין ברמות גבוהות מה שיגרור אחריו הפרשות של עוד חומרים שישדדו לנו בגוף ויטמינים מינרלים ויתרמו לירידת מערכת החיסון של הגוף, טרשת עורקים מחלות לב וכלי דם וכמובן גם יתרמו לסיכון לסרטן. סטרס יוצר עומס על מערכת העצבים, מצב הגורם למשיכה לפחמימות אשר שוחקות את הויטמינים הכי חשובים למערכת זו – ויטמינים מקבוצת B. מחסור בקבוצת ויטמינים זו יחליש את מערכת העצבים כך שאנו נמצאים במעין מעגל סגור שקשה יהיה לצאת ממנו. גם מינרלים נשחקים כגון סידן, מגנזיום ואבץ. סטרס לאורך זמן גורם לתשישות נפשית אשר מפחיתה את הרצון ואת הכוח נפשי לעשות משהו למען השינוי שכה חשוב לעשותו.

חומרים מסרטנים - טואלטיקה וקוסמטיקה
 
באפשרותך להתחיל תהליך ריפוי יחד איתי צור קשר 

לתיאום פגישה 054-8091279


חזרה לסרטן - מחלת המאה >>


 
צור קשר
* שם:
*אימייל:
* טלפון:
טלפון נוסף:
  טקסט חופשי:
* שדות חובה
צור קשר
הרשמה לניוזלטר
הרשמו וקבלו חינם עדכונים בנושאים: תזונה, הרזיה, בריאות ומניעת מחלות, טיפים ומתכונים הקשורים לצליאק.

הכניסו את שמכם ואת המייל שלכם למטה
שם:
* מייל:
* שדות חובה

באותו נושא
עיצוב, בנייה וקידום אתרים לול שיווק ברשת