הנתיב לבריאות - ריקי לנגברג

זיהום מקורות המים

זיהום מקורות המים

מצב משק המים בישראל בכי רע ומצב זה ידוע לכולנו, גם זה מתקשר למחלת הסרטן שהולך וגואה בארץ. בעיה זו נובעת מחלחול מי שפכים למקורות המים ומשאיבת יתר הגורמת להמלחת הקרקע ומי התהום. משק המים נמצא כיום במשבר החמור ביותר בתולדות המדינה. מפלסי כל מקורות המים שלנו ירדו לשפל שלא היה כמותו ומעבר לכך בשנים האחרונות ניכרת הרעה חמורה באיכות המים. הרעה זו נובעת משתי סיבות עיקריות האחת חלחול מזהמים שהם תוצרי הפעילות האנושית למקורות המים כמו גם שאיבת יתר.

מה מזהם לנו את מקורות המים? - זיהום המים מתרחש גם בשל זיהום טבעי של המים כתוצאה מהפרשות בעלי חיים, חול, פיח ועוד, אך עיקר הנזק נגרם למים על ידי האדם. הזרמת שפכים (ביתיים ובעיקר תעשייתיים) למקורות מים (נחלים, נהרות וימים). השפכים הללו מכילים חיידקים, וירוסים, מתכות כבדות וכימיקלים אשר מרעילים ואף הורגים את מרבית היצורים החיים בהם. גם דלקים ושמנים, המאוחסנים במכלים ישנים בתחנות דלק, עלולים לדלוף ולזהם את מי התהום, וכמובן חומרי הדברה והדישון בהם משתמשים בחקלאות, נספגים בקרקע מחלחלים אל מי התהום ומזהמים אותם. הפסולת, שמגיעה לאשפה במקום למחזור, מחלחלת למקורות המים התת קרקעיים ומזהמת אותם.

המשרד להגנת הסביבה הוא הרשות הממלכתית אשר אחראית ופועלת בנושא זיהום המים בישראל. ישנם גם הרבה ארגונים ועמותות העוסקים בכך, אך בלי פעולות יום יומיות של כל אחד ואחד מאיתנו זיהום המים לא יפחת. אז מה אפשר לעשות? - למחזר כמה שיותר ולא לזרוק סתם כך פסולת שניתן למחזר אותה, לא לשפוך שפכים רעילים למקורות מים, לחסוך כמה שיותר במים, להפחית ככל הניתן בשימוש בחומרי הדברה ודשן בחקלאות וכמובן לחוקק חוקים ולאכוף אותם בקפדנות.

ארבעה סוגים של זיהום מחלחלים אל המים, הן אל מי התהום והן אל המים העיליים:

1. מתכות כבדות וחומרים כימיים רעילים שמקורם בעיקר בשפכים תעשייתיים ובמזבלות פסולת             מוצקה.
2. דשנים כגון תרכובות המכילות חנקן, אשלגן וזרחן, חומרי הדברה והפרשות בעלי חיים שמקורם           בעיבוד חקלאי.
3. חומרים אורגניים גורמי מחלות, כמו חיידקים שמקורם בביוב ובשפכים.
4. דליפות דלק המחלחלות למקורות המים ומזהמים אותם.

 
באפשרותך להתחיל תהליך ריפוי יחד איתי צור קשר 

לתיאום פגישה 054-8091279חזרה לסרטן - מחלת המאה >>


 
צור קשר
* שם:
*אימייל:
* טלפון:
טלפון נוסף:
  טקסט חופשי:
* שדות חובה
צור קשר
הרשמה לניוזלטר
הרשמו וקבלו חינם עדכונים בנושאים: תזונה, הרזיה, בריאות ומניעת מחלות, טיפים ומתכונים הקשורים לצליאק.

הכניסו את שמכם ואת המייל שלכם למטה
שם:
* מייל:
* שדות חובה

באותו נושא
עיצוב, בנייה וקידום אתרים לול שיווק ברשת