הנתיב לבריאות - ריקי לנגברג

המצב האקולוגי סביבתי

המצב האקולוגי סביבתי

העשן התעשייתי ועשן המכוניות מזהם את האוויר אותו אנו נושמים ומייצר קרצינוגנים החודרים אל גופנו המובילות, בין היתר לסרטן. זיהום אוויר זוהי אחת הבעיות הסביבתיות הקריטיות והחמורות ביותר בעולם המודרני, זה המחיר אותו אנו משלמים על חיים מודרניים ונוחים. כלי הרכב הרבים המציפים את כבישי הארץ, ייצור חשמל ופעילות תעשייתית ענפה גורמים לפליטת אלפי טונות של חומרים רעילים המזהמים את האוויר אותו אנו נושמים. מחקרים מדעיים רבים אשר מתפרסמים חדשות לבקרים במשך שנים, מצביעים בבירור על נזקים בריאותיים קשים הנובעים כתוצאה מזיהום האוויר. הנזקים העיקריים הם דלקות במערכת הנשימה או אסטמה, מחלות לב וכמובן השפעה מכרעת והעלאת הסיכון למחלת הסרטן.

לצערי, גם בעניין זה ילדים הם הנפגעים הראשונים. אם מבוגרים נושמים מגובה של כמטר וחצי ומעלה מעל פני הקרקע, ילדים מצויים בגובה נמוך בהרבה. מזהמים כגון כספית ועופרת משקלם הסגולי גבוה מזה של האוויר ולכן יימצאו בריכוזים גבוהים יותר דווקא בגובה נמוך. על כן אך טבעי והגיוני שהילדים יהיו הנפגעים העיקריים.

כמו כן, מסת הגוף של ילדים קטנה באופן משמעותי מזו של המבוגרים, ולכן, חשיפה לאותה רמת זיהום תהיה משמעותית הרבה יותר ותגרום לנזק גדול יותר במערכות גופם.

לילדים קצב חילוף חומרים גדול יותר. הם צורכים יותר חמצן ופולטים יותר פחמן דו חמצני לקילוגרם גוף בהשוואה למבוגר. וזו עוד סיבה שילדים נפגעים ראשונים מחוסר אוורור מספק.

מאחר וילדים מכניסים כל שידם משגת לפה הם עלולים להיחשף לזיהום אוויר השוקע לקרקע וכך להגיע גם למערכת העיכול.

המערכת החיסונית של ילדים פחות מפותחת, יציבה וחזקה מזו של מבוגרים. מרכיבים רבים בזיהום האוויר זוהו כאלרגנים. זו גם אחת הסיבות שילדים נוטים לסבול מאלרגיות רבות יחסית למבוגרים. כך שלילדים יכולת התגוננות נמוכה יותר ממפגעים ומזיהומים סביבתיים.

מה נעשה היום בעולם כדי לפתור את הבעיה? – נעשו מחקרים רבים בעשור האחרון אך הם טרם שוקללו או נבחנו לעומק גם ברמה הבינלאומית. בעולם חוקרים את טווח ההשפעות של מזהמים שונים ובעתיד תהיה לכך השלכה על התקינה. בו זמנית מגיעות טכנולוגיות שונות שמנסות לפתור את הבעיות בתהליכי ייצור שונים ולהפחית את רמת הנזקים, אלה דברים שיש ללמוד וליישם.

ישראל היא מדינה עם ריכוזי אוכלוסייה צפופה. מה שמגדלים באזור הצפון נאכל במרכז, והחשיפות מצד אחד של המדינה עוברות בקלות לצד השני של המדינה עם הרוח, המים והאדמה. אין בישראל בעיות "נקודתיות" בשל גודלה הקטן. לכן התקינה אצלנו חייבת להיות מחמירה במיוחד.

איפה לא כדאי לגור? - ככלל, אזור חיפה ועכו מככבות בטבלת האזורים המועדים לתחלואה ולתמותה ממחלות סרטן באופן כללי. כשמדובר בסרטן הריאות ולימפומה שאינה מסוג הודג'קין, מצטרפות אליהן הערים צפת, טבריה, עפולה, תל אביב ובאר שבע.

זיהום מקורות המים
 
באפשרותך להתחיל תהליך ריפוי יחד איתי צור קשר 

לתיאום פגישה 054-8091279


חזרה לסרטן - מחלת המאה >>


 
צור קשר
* שם:
*אימייל:
* טלפון:
טלפון נוסף:
  טקסט חופשי:
* שדות חובה
צור קשר




הרשמה לניוזלטר
הרשמו וקבלו חינם עדכונים בנושאים: תזונה, הרזיה, בריאות ומניעת מחלות, טיפים ומתכונים הקשורים לצליאק.

הכניסו את שמכם ואת המייל שלכם למטה
שם:
* מייל:
* שדות חובה





באותו נושא
עיצוב, בנייה וקידום אתרים לול שיווק ברשת