הנתיב לבריאות - ריקי לנגברג

סרטן - מחלת המאה

סרטן - מחלת המאה
 
אם נתייחס לנתונים הסטטיסטיים בארץ - חיים בארץ למעלה ממאה עשרים אלף חולים מטופלים בבתי חולים, מספר בלתי נתפש. מה שיותר עגום זה שהעתיד אינו מזהיר – צפויים להיכנס למעגל 'חוג הסרטן' כל גבר שלישי וכל אישה רביעית באוכלוסיה. בעולם המערבי מחלת הסרטן היא הגורם הראשון לתמותה לפני מחלת הלב. מחלת הסרטן פוגעת בשכבות רבות באוכלוסיה והיא נחשבת לאחת המחלות שקשה יותר לטפל בהן.

מחלת הסרטן הייתה נדירה בתחילת המאה. וכאמור היום בעידן המודרני היא כמעט הראשונה בתמותה בדרוג המחלות. מדוע בתחילת ה-120 סרטן השד פגע באחת מ-25 נשים והיום באחת מ-9? סיבות רבות ומגוונות לעליה בשכיחות מחלת הסרטן הנעוצות בעיקר באורח החיים המודרני והמחיר שאנו משלמים.

ההנחה כי העישון מהווה גורם עיקרי בגרימת הסרטן אינה מדויקת בעליל. מרבית סוגי הסרטן אינם קשורים לעישון. לדוגמא סרטן השד, המוח, סרטן מערכת העצבים, שחלות, רחם, לבלב, סרטן פרוסטטה, סרטן הדם, לאוקמיה ולימפה, לימפומה ועוד.

אומנם תוחלת החיים גדלה אך הטענה שהיא הסיבה לתחלואה הגדלה והולכת בסרטן, אינה נכונה וזאת לאור העובדה, כי אין יחס ישיר בין העלייה בתוחלת החיים, לבין העלייה בשיעור מקרי הסרטן. כמו כן כיצד ניתן להסביר את התחלואה במחלת הסרטן אצל ילדים?

אני שומעת לא אחת גם את התירוץ לשכיחות העולה של מחלת הסרטן בגנטיקה. אז זהו שלא ניתן לייחס גם את העלייה במקרי הסרטן לסיבות גנטיות, שכן בנתונים התומכים בתפיסה זו, מהווים גורם נמוך מ-10%. מעבר לכך, הגנטיקה של האנושות לא השתנתה בעשרות השנים האחרונות.
 
  
 מחוללי סרטן

סיבות רבות ומגוונות לשכיחות ההולכת וגוברת של מחלת הסרטן, במרבית המקרים יש לאל ידינו לעשות ולצמצם את הנזקים ובמקרים אחרים אין ביכולתנו לשנות וצריך לחיות עם מה שיש. להלן רשימה חלקית של מחוללי הסרטן במזון שלנו:


המצב האקולוגי סביבתי

המצב האקולוגי סביבתי העשן התעשייתי ועשן המכוניות מזהם את האוויר אותו אנו נושמים ומייצר קרצינוגנים החודרים אל גופנו. זיהום אוויר זוהי אחת הבעיות הסביבתיות הקריטיות והחמורות ביותר בעולם המודרני, זה המחיר אותו אנו משלמים על חיים מודרניים ונוחים. כלי הרכב הרבים המציפים את כבישי הארץ, ייצור חשמל ופעילות תעשייתית ענפה גורמים לפליטת אלפי טונות של חומרים רעילים המזהמים את האוויר אותו אנו נושמים. מחקרים מדעיים רבים אשר מתפרסמים חדשות לבקרים במשך שנים, מצביעים בבירור על נזקים בריאותיים קשים הנובעים כתוצאה מזיהום האוויר.
המשך לקרוא >>

זיהום מקורות המים

זיהום מקורות המים מצב משק המים בישראל בכי רע ומצב זה ידוע לכולנו. בעיה זו נובעת מחלחול מי שפכים למקורות המים ומשאיבת יתר הגורמת להמלחת הקרקע ומי התהום. משק המים נמצא כיום במשבר החמור ביותר בתולדות המדינה. מפלסי כל מקורות המים שלנו ירדו לשפל שלא היה כמותו ומעבר לכך בשנים האחרונות ניכרת הרעה חמורה באיכות המים. הרעה זו נובעת משתי סיבות עיקריות האחת חלחול מזהמים שהם תוצרי הפעילות האנושית למקורות המים כמו גם שאיבת יתר.
המשך לקרוא >>

זיהום המזון

זיהום המזון המזון שאנו כל כך ממליצים לאכול וללא הגבלה הרי הם הירקות והפירות שהטבע ברוב טובו מעניק לנו. חלקו הגדול מרוסס, מדושן ומכיל הורמונים ואנטיביוטיקה הרבה מעבר לתקן המאושר, להלן כמה מילים על הנושא: דישון הירקות והפירות - הדישון בחומרים כימיים גורם לכך שהפירות והירקות יהיו עסיסיים וגדולים יותר. דשנים כימיים מזרזים את תהליך הצמיחה ומנפחים את הפרי הרבה מעבר לגודלו הטבעי. כתוצאה מכך הפרי, שמבשיל מהר יותר, לא מספיק לפתח אותו ריכוז של ויטמינים ומינרלים שהיה מפתח בתנאים טבעיים.
המשך לקרוא >>

תזונת העולם המודרני

תזונת העולם המודרני צריכה מוגזמת של מזונות מעודדי סרטן כמו סוכר, בשר ושומן מהחי. כמו כן צריכת מזון דלה בנוגדי חמצון המצויים בפירות וירקות טריים. אנחנו מלעיטים את גופנו במזון בעל רכיבים דלים אך עשיר בקלוריות. המזון נחות ומלא בקלוריות ריקות, שכן הוא אינו מכיל כמות מספקת של רכיבים תזונתיים וסיבים תזונתיים שהם כה חשובים לשמירה על בריאות הגוף. בנוסף לכל זה אנחנו חיים בחוסר פעילות פיזית נאותה.
המשך לקרוא >>

רדיקלים חופשיים

רדיקלים חופשיים מהו רדיקל חופשי? - זוהי מולקולה שחסר לה אלקטרון, לכן רדיקלים חופשיים אינן יציבות מבחינה כימית. כדי להתייצב כל מולקולה כזאת, מנסה להשיג לעצמה את האלקטרון שחסר לה. האלקטרון החופשי – הופך להיות רדיקל חופשי תוקפני "אקטיבי" הפוגע בסביבתו. הוא מתנגש באטומים יציבים בסביבתו ו"גונב" מהם את האלקטרון החסר. כך הוא גורם לשינויים באטומים או במולקולות בהם התנגש, והופך אותם עצמם לחסרי יציבות ולרדיקלים חופשיים.
המשך לקרוא >>

פעילות גופנית וסטרס

פעילות גופנית וסטרס היום בעידן שלנו אנחנו כמו שקי תפוחי אדמה היושבים שעות על גבי שעות מול המחשב, הטלוויזיה או במכונית בפקקים בדרך לעבודה. אז מה עושים היום? – משלמים הרבה כסף למכונים והולכים לעשות כושר במכונים אלה. סטרס מתמשך או מצב נפשי ירוד לאורך זמן גורם לשינויים ביוכימיים בגוף – בלוטת האדרנל מפרישה אדרנלין ברמות גבוהות מה שיגרור אחריו הפרשות של עוד חומרים שישדדו לנו בגוף ויטמינים מינרלים ויתרמו לירידת מערכת החיסון של הגוף, טרשת עורקים מחלות לב וכלי דם וכמובן גם יתרמו לסיכון לסרטן
המשך לקרוא >>

חומרים מסרטנים - טואלטיקה וקוסמטיקה

חומרים מסרטנים - טואלטיקה וקוסמטיקה כל בוקר ובכל יום את ואתה מתחילים את היום במקלחת הכוללת סבון לפנים ולגוף כמו גם שמפו לחפיפת השיער ותוך כדי גם צחצוח שיניים במשחת שיניים. הגבר המתגלח משתמש גם במשחה, בקצף או בג'ל לגילוח. לאחר הגילוח יגיע תורו של האפטרשייב וכמובן שאי אפשר לוותר על הדאודורנט. אצל האישה זה הרבה יותר מורכב – האישה תתקלח עם סבון נוזלי לגוף, סבון מיוחד לפנים, סבון אינטימי ובעצם סבון מיוחד לכל חלק בגוף. תמרח קרם לחות על עור פניה, ועל הגוף. עכשיו יגיע תורם של הדאודורנט והבושם. תהליך האיפור אף הוא ארוך ומייגע והוא כולל
המשך לקרוא >>

סרטן שד

סרטן שד אחת מכל תשע ישראליות (היום מדברים כבר על 1 מ-7) חולה בסרטן השד. על פי נתוני היחידה לרישום סרטן במשרד הבריאות, הסיכון ללקות בסרטן השד עד גיל 75 הוא כ-9%. מתחילת שנות ה-90 ועד סוף שנת 2000 אובחנו בישראל 26,500 נשים כחולות בסרטן השד. סרטן השד ללא טיפול עלול לגרום למוות, ניתן למנוע אותו באמצעים פשוטים ברוב המקרים. המלצות לאבחון מוקדם - החל מגיל 20 מומלץ על כל אישה לבצע אחת לחודש בדיקה עצמית של השד הכוללת מישוש של השד לאיתור גושים כלשהם. החל מגיל 40 מומלץ לבצע ממוגרפיה אחת לשנה. הממוגרפיה מתבצעת
המשך לקרוא >>

 
צור קשר
* שם:
*אימייל:
* טלפון:
טלפון נוסף:
  טקסט חופשי:
* שדות חובה
צור קשר
הרשמה לניוזלטר
הרשמו וקבלו חינם עדכונים בנושאים: תזונה, הרזיה, בריאות ומניעת מחלות, טיפים ומתכונים הקשורים לצליאק.

הכניסו את שמכם ואת המייל שלכם למטה
שם:
* מייל:
* שדות חובה

עיצוב, בנייה וקידום אתרים לול שיווק ברשת