הנתיב לבריאות - ריקי לנגברג

הרזיה - דיאטה - ירידה במשקל

הרזיה - דיאטה - ירידה במשקל

תעשיית הדיאטות מגלגלת מיליונים ומנצלת את מצבם של אלפי אנשים שניסו כבר כל דבר ומשום מה עדיין לא מצליחים לרזות. אנשים חושבים שאולי הפעם בעקבות ההבטחות זה בכל זאת יצליח, אולי הם בכל זאת מצאו את הנוסחה הנכונה. חברות בתעשייה מבטיחות לנו ששיטת ההרזיה או הדיאטה שלהם היא האמינה ביותר, הקלה ביותר והמהירה ביותר ומה שבטוח שגם היקרה ביותר. במפגשים עם אנשים שניסו שיטות הרזיה ודיאטה כאלו ואחרות, עולה כל פעם מחדש תמונה פחות זוהרת ומוצלחת. רוב קורבנות השיטות הללו, אולי ירדו במשקל, אבל זה היה תמיד מלווה בתחושות של חולשה רבה ותופעות שליליות כמו כאבי ראש, עצבנות עד לחוסר תפקוד יומיומי. לא חבל לשלם אלפי שקלים רק כדי לקבל תפריט שמשמעותו לא לאכול כמעט, הרי ברור שכל מי שיעמוד בתפריט כזה ירד מהר מאוד במשקל, ועוד לשלם הון על אבקות, כמוסות ומוצרי פלא שיעשו את הקסם.

במדור זה תמצאו מאמרים, המלצות וטיפים על הרזיה, דיאטה או ירידה במשקל. קראו בעיון ואמצו את מה שאתם יכולים, אי אפשר לעשות שינויים בתזונה ובאורח החיים בבת אחת או ביום אחד. תהליך כמו בתהליך כרוך בעשיית הצעד הראשון שיוביל לבא אחריו. התהליך כרוך בסבלנות והתמדה אלו מילות המפתח.

 

תזונה נכונה? קצת קשה בעולם המערבי

תזונה נכונה? קצת קשה בעולם המערבי חושבים שהתזונה שלכם היא תזונה נכונה? ובכן, העולם המערבי המודרני נותן בידינו מגוון אדיר של מזונות שחלקם הגדול מכונים "ג'אנק פוד", כלומר, מזון ריק מתוכן או קלוריות ריקות. זהו מזון נחות שלא מכיל רכיבים תזונתיים כמו ויטמינים, מינרלים וסיבים תזונתיים שהגוף כל כך זקוק להם. המזון שאנחנו צורכים נכנס לגוף והופך לחלק מאיתנו. יש לו חלק בקביעה אם נהיה נמוכים, גבוהים, חלשים או חזקים, רזים או שמנים. אם נחיה חיים ארוכים ובריאים או נמות צעירים. למזון יש חשיבות מכרעת בחיינו. איך קורה שאנשים לא מקדישים מחשבה ל
המשך לקרוא >>

למה אנחנו אוכלים לעזאזל?!

למה אנחנו אוכלים לעזאזל?! גורמים רבים נמצאו משפעים על תחושת הרעב והשובע שלנו. חלק מהגורמים הם גודל המנה, רמת החלבונים, רמת הסיבים התזונתיים, המים וכן הלאה. נעשו מחקרים רבים ושונים על השפעות התזונה על תחושת השובע והרעב ולהלן הממצאים:
המשך לקרוא >>

כמה קטנות לשימור הגיזרה

כמה קטנות לשימור הגיזרה מחקרים נעשים חדשות לבקרים בנושאים שונים ומגוונים. מחקרים אילו מגיעים אלי ואני מביאה אותם אליכם בקיצור נמרץ בצורת טיפים והמלצות שתוכלו לאמץ לבריאות. הפעם בחרתי להביא לכם את החומץ המרזה, החומוס המשביע ועוד.
המשך לקרוא >>

לעבור את החגים בשלום

לעבור את החגים בשלום אנחנו מצויים ממש בפתחם של שורה ארוכה של חגים עם שלל תבשילים, מאפים, מטוגנים ומה לא. ארוחות החג הן מלכודות עתירות קלוריות שכדאי לתת את הדעת עליהן. הרי לכם כמה עצות לחיסכון בתאי השומן במותניים.
המשך לקרוא >>

אכילה בהיסח הדעת

אכילה בהיסח הדעת מרביתנו אוכלים יותר ממה שאנו צריכים, מרביתנו גם אוכלים כשאנו לא רעבים. סיבות רבות ומגוונות לאכילה מיותרת ובדרך כלל יש לכל אחד מאיתנו אזורי סכנה תזונתיים או מלכודות שלתוכן אנו נופלים בשלב זה או אחר. ליקטתי עבורכם קטעים מהספר "אכילה בהיסח הדעת" אך הטיפים הם מפרי עטי ודמיוני היצירתי . בדקו את עצמכם לאיזו קבוצה את שייכים והשתדלו לבצע את ההנחיות והשינויים בהתאם.
המשך לקרוא >>

כמה תובנות מועילות לירידה במשקל

כמה תובנות מועילות לירידה במשקל היום ההתייחסות לעודף משקל או השמנה היא כאל כל מחלה אחרת, חשוב לטפל בה כי זה תמיד מלווה בתסמינים ומחלות בהווה או בעתיד לבא. במחקרים נמצא שהתהליכים הביולוגיים הקשורים בהשמנה קשורים באופן ישיר לתהליכים דלקתיים. באנזימים המעורבים בתהליכים מטאבוליים ובתהליכים דלקתיים ישנו רצפטור משותף הנקרא PAR2. רצפטור זה נמצא בעלייה בפעילותו כאשר יש צריכה של שומנים ואו עלייה ברקמת שומן בגוף. ככל שאנזים זה יהיה בפעילות גבוהה כך תהיה עלייה בתהליכים דלקתיים בגוף. מכאן הדרך למחלות קצרה ביותר. חשוב להדגיש שעודף משקל א
המשך לקרוא >>

דיאט, נטול ודל...אז למה אנחנו משמינים?

דיאט, נטול ודל...אז למה אנחנו משמינים? הקפה נטול, הגבינה לייט, הרוטב בסלט דל והשמן גם הוא דיאט. אז למה ומדוע אנחנו רק הולכים ומעלים במשקל? וזה כמובן עולה במחיר של בעיות בריאותיות נלוות רבות שונות ומגוונות. עם כל ההגדרות המבלבלות הללו נותרנו עם כאב ראש אחד גדול. מה ההבדל בין נטול, דל ודיאט? אז ראשית בואו נעשה קצת סדר במושגי היסוד של הדיאטה הקונבנציונאלית.
המשך לקרוא >>

הוקוס פוקוס אני רזה

הוקוס פוקוס אני רזה תעשיית הדיאטות מגלגלת מיליונים ומנצלת את מצבם של אלפי אנשים , שניסו כבר כל דבר ומשום מה עדיין לא מצליחים לרזות. אנשים חושבים שאולי הפעם בעקבות ההבטחות זה בכל זאת יצליח, אולי הם בכל זאת מצאו את הנוסחה הנכונה. חברות בתעשייה מבטיחות לנו שהשיטה שלהם היא האמינה ביותר, הקלה ביותר והמהירה ביותר ומה שבטוח שגם היקרה ביותר.
המשך לקרוא >>

להיות רזה זו לא מטרה זו דרך חיים

להיות רזה זו לא מטרה זו דרך חיים עודף משקל הינו מגפת המאה והוא תמיד מלווה במחלות קיימות או בוודאות עתידיות. תוכנית ההרזיה שלי מתמקדת בבריאות מאוזנת, ולכן מתייחסת באופן הוליסטי לאדם עצמו ולא ל"בעיית ההשמנה". תוכנית ההרזיה שלי מותאמת אישית לאורח החיים, להרגלים ולבעיות רפואיות עם קיימות. תוכנית זו ייחודית ומתאימה לכל אדם המעוניין להגיע למשקל תקין בדרך בריאה, מאוזנת נעימה ופשוטה. אני מזמינה אתכם לתהליך שבו תוכלו לשנות את ההרגלים הישנים ולאמץ הרגלים חדשים בריאים לבריאות ומניעת מחלות.
המשך לקרוא >>

חסה לא רק בדיאטה

חסה לא רק בדיאטה ידוע שעלי החסה עשירים בנוגדי חמצון, שהתפתחו כחלק מההגנה הטבעית של הצמח מתנאי הסביבה. כמות הקלוריות הממוצעת בחסה היא בין הנמוכות בירקות: 100 גרם חסה שהם שתי כוסות חסה חתוכה מספקים כ‭15-‬ קלוריות.
המשך לקרוא >>

 
צור קשר
* שם:
*אימייל:
* טלפון:
טלפון נוסף:
  טקסט חופשי:
* שדות חובה
צור קשר
הרשמה לניוזלטר
הרשמו וקבלו חינם עדכונים בנושאים: תזונה, הרזיה, בריאות ומניעת מחלות, טיפים ומתכונים הקשורים לצליאק.

הכניסו את שמכם ואת המייל שלכם למטה
שם:
* מייל:
* שדות חובה

עיצוב, בנייה וקידום אתרים לול שיווק ברשת