הנתיב לבריאות - ריקי לנגברג

כמה קטנות לשימור הגיזרה

כמה קטנות לשימור הגיזרה

חומץ תפוחים מרזה הייתכן?

במחקר שנערך ביפן נבדקו 175 נחקרים בגיל 25-60 אשר סבלו מהשמנת יתר. אלה שנטלו 1-2 כפות של חומץ תפוחים במשך 12 שבועות, שרפו הרבה יותר משומן הגוף ובעיקר משומן הבטן. כמו כן חלה ירידה ברמת הטריגליצרידים (שומנים בדם) וזאת בהשוואה לאלה שהתפריט שלהם לא כלל חומץ תפוחים. החומץ סייע בירידה במשקל בזכות החומצה האצטית המצויה בו. החומץ עושה פעולה כפולה – מעקב את יכולתו של הגוף לאחסן שומנים וגם משפר את יכולתו לשרוף אותם. סביר להניח שלרוב סוגי החומץ יהיו אותן השפעות אך חומץ תפוחים אורגני הכי מומלץ. כמובן שחשוב גם לאמץ תפריט מתאים וכן אורח חיים הכולל ספורט.


לחם - איזה כדאי?

הלחם הוא אחד המזונות הבסיסיים שלנו ועל כן חובה שיהיה באיכות טובה. סוג הלחם שנבחר יתרום לנו לתחושת השובע ממושכת, אבל רק בתנאי שיהיה מדגן מלא, כלומר, מחיטה מלאה, שיפון או כוסמין. במחקר נמצא שאלה האוכלים לחם שאור (מחמצת) מחיטה מלאה, רמת הסוכר שלהם עלתה באופן הדרגתי בדם מה שתרם לאספקת אנרגיה מאוזנת לאורך זמן ולתחושת שובע לזמן ממושך. לחם שאור הלא הוא לחם מחמצת נאפה ללא שמרים, בתהליך התססה טבעית של הבצק ומעניק לו חמיצות אופיינית ומרקם דחוס יותר מלחם רגיל עם שמרים.

חומוס טוב למה?

חומוס הוא המאכל הכמעט לאומי שלנו. במחקר נמצא שצריכה קבועה של חומוס גורמת לירידה משמעותית בכמות המזון במהלך היום כמו כן גורמת לתחושת שובע ממושכת. בנוסף נמצא שאצל רוב צרכני החומוס מע' העיכול פעלה טוב יותר לעומת מס' זעום של נחקרים שדיווחו על אי נוחות במע' העיכול. אלה שלא אכלו חומוס נטו לאכול יותר חטיפים ומזונות משמינים ודלים בסיבים תזונתיים.

בנוסף נמצא במחקר זה שרמת הכולסטרול ירדה בדמם של הנחקרים, לעומת נחקרים אחרים שלא כללו חומוס בתפריטם אך כללו אותה רמה של סיבים תזונתיים. מסתבר שלחומוס סיבים ספציפיים הנקשרים ומפנים שומנים מהדם.

כוס של גרגרי חומוס מבושלים מספקת כ-160 קלוריות וכמות נדיבה של סיבים תזונתיים (7.6 גר'). לחומוס מדד גליקמי נמוך מה שתורם לפירוק איטי של הפחמימות וגורם לתחושת שובע לזמן ממושך.

לעבור את החגים בשלום
 חזרה להרזיה - דיאטה - ירידה במשקל >>


 
צור קשר
* שם:
*אימייל:
* טלפון:
טלפון נוסף:
  טקסט חופשי:
* שדות חובה
צור קשר
הרשמה לניוזלטר
הרשמו וקבלו חינם עדכונים בנושאים: תזונה, הרזיה, בריאות ומניעת מחלות, טיפים ומתכונים הקשורים לצליאק.

הכניסו את שמכם ואת המייל שלכם למטה
שם:
* מייל:
* שדות חובה

באותו נושא
עיצוב, בנייה וקידום אתרים לול שיווק ברשת