הנתיב לבריאות - ריקי לנגברג

הפרעות קשב וריכוז

הפרעות קשב וריכוז


הפרעת קשב וריכוז היא אחת ההפרעות החמורות אצל ילדים. אנו רואים סביבנו ילדים חכמים שתופעת הפרעת קשב וריכוז משבשת את התנהגותם ואת תפקודם בבית הספר. ילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז נמצאים בכל מסגרות החינוך ומספרם הולך וגדל מדי שנה. בישראל לא קיים גוף אחד שמטפל בבעיה או שיטה אחת שמאושרת ומסובסדת על ידי משרד החינוך או משרד הבריאות. בעקבות זאת, קיים בלבול גדול אצל ההורים. בישראל נאמד מספר הילדים שסובלים מהפרעות קשב  ב-10-30%, כאשר 30% מהם מתקשים במקצועות החשבון והמתמטיקה. מחקרים מוכיחים כי בעיות קריאה נפוצות יותר בקרב ילדים שהוריהם סבלו מבעיות למידה, וכי שכיח יותר לאבחן הפרעות קשב וריכוז בקרב בנים מאשר בקרב בנות.

'לקויות למידה', קיימות בכל הסקטורים ובכל רובדי החברה. גם ילדים מחוננים יכולים לסבול מלקות למידה מסוימת. מי שבעבר נחשב לעצלן או מי שלא מתאמץ מספיק, יכול בעזרת אבחון לקבל שיטת ההוראה המתאימה לו. וככל שמטפלים בגיל צעיר יותר, מצמצמים את החוויות הרגשיות השליליות המלוות את הקשיים, כמו חרדות, דיכאון, ירידה במוטיבציה ופגיעה בדימוי העצמי.  במדור זה אפרט על הפרעת קשב וריכוז, על כל רבדיה והבעיות הנילוות לה. כמו כן על הפתרונות הקיימים היום בהישג יד, ויש היום פתרונות מכל הסוגים והמינים. מה בכל זאת מומלץ.  
הטיפול הטבעי משפר את יכולתו של הילד לקשב וריכוז וכן מפחית אי שקט ע"י שינוי תזונתי, פורמולות צמחי מרפא, תוספי תזונה וכן תמציות פרחי באך בהתאם לצורך. הורים רבים מדווחים על שינוי מהותי של התנהגות הילד תוך זמן קצר. 
צרו קשר לתיאום פגישה 054-8091279


העובדות על הפרעות קשב וריכוז (ADHD)

העובדות על הפרעות קשב וריכוז (ADHD) הפרעת קשב וריכוז היא אחת ההפרעות החמורות אצל ילדים. אנו רואים סביבנו ילדים חכמים שתופעה זו משבשת את התנהגותם ואת תפקודם בבית הספר. כיוון שיש כיום מודעות לתופעה זו ההורים ואנשי המקצוע זקוקים למידע מעשי ועדכני לגבי השאלה איך עוזרים לילדים אלו.
המשך לקרוא >>

הטיפול התרופתי בהפרעות קשב וריכוז (ADHD) וכמה זה עולה לנו

הטיפול התרופתי בהפרעות קשב וריכוז  (ADHD) וכמה זה עולה לנו הורים רבים לילדים עם הפרעות קשב וריכוז מגיעים לטיפול התרופתי רק מהסיבה שאינם יודעים על אפשרויות אחרות ומסיבה נוספת - האפשרויות האחרות קצת יותר מורכבות וקשות לביצוע. הכי קל לתת לילד "תרופה" ולתלות בה את כל התקוות לשיפור המצב. ה"תרופה" אכן משפרת את המצב בהרבה מקרים אך...
המשך לקרוא >>

הילד אובחן עם הפרעות קשב וריכוז?

הילד אובחן עם הפרעות קשב וריכוז? הילד חסר מנוחה, מאבד שליטה, מתקשה בלימודים, סובל מלקויות למידה, בעיות התנהגות? החוויות הרגשיות השליליות הללו מתבטאות בחרדות, דיכאון, ירידה במוטיבציה ופגיעה בדימוי העצמי של הילד. כהורים אני בטוחה שאתם רוצים את הטוב ביותר עבור ילדכם.
המשך לקרוא >>

תולדות ה- ADHD, הפרעות קשב וריכוז

תולדות ה- ADHD, הפרעות קשב וריכוז תופעת ה-ADHD או הפרעות קשב וריכוז אינן חדשות - לצ'רצ'יל, לאיינשטיין ולכמה מהאנשים הדגולים ורבי ההשפעה בכל הזמנים היה מכנה משותף אחד, הם ניקזו את ההיפראקטיביות שלהם, את הדחף ואת הדבקות במטרה לכיוון אחד – להגיע לגדולה.
המשך לקרוא >>

נוירופסיכולוגיה בהפרעות קשב וריכוז

נוירופסיכולוגיה בהפרעות קשב וריכוז הנוירופסיכולוגים מפתחים כל הזמן דרכים ללימוד הפעילות הסמויה של המוח. אחד התחומים מעניין במיוחד הוא השליטה בהתנהגות הממוקמת באונות הקדמיות. רב הידע על חלק זה של המוח, מקורו במחקרים בנפגעי תאונות מבוגרים.
המשך לקרוא >>

מאפייני הפרעות קשב וריכוז (ADHD)

מאפייני הפרעות קשב וריכוז (ADHD) ילדים חסרי קשב מאבדים מהר את מוקד תשומת הלב שלהם. הם משתעממים, דעתם מוסחת והם נעים ממשימה למשימה מבלי להשיג דבר. הכנת שיעורי הבית נמשכת זמן רב, ולפעמים אינה מסתיימת כלל. המורים אינם מבינים, הרי הילד מספיק כל כך הרבה כאשר משגיחים, עליו וכל כך מעט כאשר מניחים לו לנפשו.
המשך לקרוא >>

בעיות נלוות להפרעות קשב וריכוז (ADHD)

בעיות נלוות להפרעות קשב וריכוז (ADHD) כשהילד מאובחן בהפרעת קשב וריכוז, גדל הסיכוי להופעת בעיות נלוות. מדובר בליקויי למידה ספציפיים, בהפרעת התנגדות וסרבנות, בהפרעת התנהגות, בדיכאון, בטיקים, בתסמונת טורט, בבעיות קואורדינציה, בהפרעת כפייתיות וטורדנות ובהפרעה דו קוטבית של מניה דיפרסיה. הפרעת הקשב והריכוז כשלעצמה איננה גורמת לעוינות, לליקוי הקריאה או לטיקים, היא פשוט מגדילה את הסיכוי להופעתם.
המשך לקרוא >>

עצות מועילות לשיפור ההתנהגות בהפרעת קשב (ADHD)

עצות מועילות לשיפור ההתנהגות בהפרעת קשב (ADHD) השיטות המשמשות אותנו בהצלחה רבה בטיפול בילדים רגילים, אינן יעילות אצל ילדים בעלי הפרעת קשב וריכוז. כדי שטיפול התנהגותי יסייע לילד, צריך שיהיה קשוב לנאמר, יתכנן מראש, יזכור וישקול את מעשיו תחילה, וישאב מוטיבציה מתיגמולים. והרי אלה נקודות התורפה של ילדים בעלי הפרעת הקשב, שבעטיין קשה מאד להחדיר משמעת. הילד בעל הפרעת הקשב והריכוז שומע חצי הוראה ושוכח את היתר. אין הוא רואה את רצף האירועים המוביל אותו לצרות, אין הוא רואה איך א' מוביל אותו ל-ב' ול-ג' וכשמגיעים ל-ד' הוא כבר עמוק בתוך הבעיה.
המשך לקרוא >>

היפראקטיביות וגלוטן – מה הקשר

היפראקטיביות וגלוטן – מה הקשר מתמודדים עם ילד היפראקטיבי? – ישנם היום שפע של שיטות טיפול העומדות לרשות ההורים. מטיפול התנהגותי ועד תרופות הריטלין. במקום לבזבז זמן והרבה כסף על יועצות חינוכיות, פסיכולוגים, פסיכיאטרים ותרופות תפנו ליועץ תזונתי טבעי רצוי נטורופת מוסמך ותיווכחו איזה שינויים חלים בהתנהגות הילד ובהישגיו. תזונת הילד היא אחד הגורמים המשפיעים ביותר על מצבו הפיזי, הנפשי והקוגנטיבי. כהורים מסורים המעניקים את הכי טוב לילדכם מה אתם עושים בעניין?
המשך לקרוא >>

הקשר התזונתי להפרעות קשב וריכוז (ADHD)

הקשר התזונתי להפרעות קשב וריכוז (ADHD) בעיות ההתנהגות, הפרעות קשב, התנהגות אובססיבית וקשיי למידה, הינם ביטוי של חוסר איזון כימי במוח. חסר תזונתי הנובע מתזונתם הלקויה ועתירת האלרגנים של הילדים בחברה המערבית (קיימים למעלה מ-5000 חומרי צבע, שימור וטעם מלאכותיים במזוננו), משפיע לרעה על איזון עדין זה. התשובה להיפראקטיביות, על פי דעתם של חוקרים ומטפלים רבים, היא איבחון מעמיק שבסופו יהא על המטפל לקבוע מה חסר ומה קיים בעודף.
המשך לקרוא >>

 
צור קשר
* שם:
*אימייל:
* טלפון:
טלפון נוסף:
  טקסט חופשי:
* שדות חובה
צור קשר
הרשמה לניוזלטר
הרשמו וקבלו חינם עדכונים בנושאים: תזונה, הרזיה, בריאות ומניעת מחלות, טיפים ומתכונים הקשורים לצליאק.

הכניסו את שמכם ואת המייל שלכם למטה
שם:
* מייל:
* שדות חובה

עיצוב, בנייה וקידום אתרים לול שיווק ברשת