הנתיב לבריאות - ריקי לנגברג

מחלת הצליאק

מחלת הצליאק
הצליאק מקבל מודעות הולכת וגואה ואחוזי הלוקים במחלה הולכים וגדלים. כאן תקבלו מידע מקיף אודות מחלת הצליאק - גורמים, סיפטומים, אבחון, הקשר למחלות, טיפול טבעי ונטורופתי, מותר ואסור בצליאק, ילדים וצליאק, מאמרים, מתכונים ללא גלוטן ועוד.


אלרגיה, צליאק ואי-סבילות למזון – איך תדעו לזהות ממה אתם סובלים

אלרגיה, צליאק ואי-סבילות למזון – איך תדעו לזהות ממה אתם סובלים סובלים מכאבי בטן, נפיחות, גזים, שלשול או עצירות? קרוהן או תסמונת המעי הרגיש? סובלים מדלקת מפרקים? סובלים מדרמטיטיס או אסתמה? סובלים ממיגרנות, אנמיה, עייפות וחוסר אנרגיה? התינוק לא מתפתח? סובלים מתסמינים לא מוסברים ומתעתעים? סביר להניח שאתם סובלים מרגישות ואי סבילות למזונות כאלה או אחרים ואולי זה בכלל צליאק?
המשך לקרוא >>

ההתעלמות – איזה מחיר נשלם?

ההתעלמות – איזה מחיר נשלם? "אנחנו חיים רק פעם אחת מה שצריך לקרות יקרה..." "אני לא מוכן להשתגע עם התזונה שלי זה בסה"כ אוכל..." "אין לי זמן אני עסוקה מדי הילדים, הקריירה ו..." "אני בסה"כ טועמת פה ושם בקטנה מה זה כבר יכול לגרום..." כל המשפטים האלה ועוד רבים אחרים כבר שמעתי, מאלה הסובלים מתסמינים ומתעלמים מהם, אלה שלא מוכנים לקחת אחריות ולשנות את התזונה שלהם בהתאם למצבם. אז מה יקרה אם נמשיך להתעלם מהאיתותים שהגוף מאותת לנו.
המשך לקרוא >>

מחלות אוטאימיוניות וגלוטן

מחלות אוטאימיוניות וגלוטן מחלות אוטואימוניות כמו פיברומיאלגיה, טרשת נפוצה, לופוס, אוטיזם, דלקת פרקים, מחלות בבלוטת התריס, קרוהן, אסתמה, דרמטיטיס ועוד (יש למעלה מ-80 תסמונות מורכבות). כמו בהרבה מחלות והטיפול בהן, רב הנסתר על הגלוי גם במחלות ובתסמונות אילו. מה שניתן לחקור חקרו על עכברים (מן הסתם), תרופות מרפאות אין בהן ממש, הכל סוג של ניסוי וטעיה. כדי שמחלה אוטואימונית תתפתח, יש צורך בשילוב של כמה גורמים סביבתיים:
המשך לקרוא >>

איך תדעו מה לעשות – המלצות לטיפול

איך תדעו מה לעשות – המלצות לטיפול אחרי שסקרנו את כל המצבים והתופעות שהם צליאק, אי סבילות ורגישות לגלוטן או אלרגיה. אחרי שלמדנו מה התעלמות מהם יכולה לגרום לנו, בואו נלמד מה כדאי לנו לעשות ולשנות על מנת להעלים עם התסמינים, להרגיש בריאים ומלאי חיוניות ואנרגיה.
המשך לקרוא >>

מהי מחלת צליאק

מהי מחלת צליאק זוהי מחלת מעיים כרונית, גנטית ואוטואימונית ועל נוכחותה בעולם ידוע זה למעלה ממאה שנים. המחלה נגרמת מרגישות ואי סבילות לחלבון הגליאדון המצוי בגלוטן החיטה ובדגנים שעורה, שיפון ושיבולת שועל. המחלה מתבטאת בכך שמערכת החיסון (התאים הלבנים) במעי תוקפת את חלבון הגלוטן וגורמת לדלקת היוצרת נזק לרירית המעי הביטוי שנראה במעי הוא השטחת הסיסים ברירית עם עליה במספר התאים הלבנים (הלימפוציטים).
המשך לקרוא >>

הצליאק ואני – איך תקבלו את הצליאק כמתנה

הצליאק ואני – איך תקבלו את הצליאק כמתנה תחושת פאניקה, בלבול, תסכול ואפילו כעס. זה מה שחווה חולה צליאק בעת שמודיעים לו על האבחון במחלה. עם הזמן מגיעה ההשלמה (נו מה כבר אפשר לעשות?!). לעתים זה מלווה ברחמים עצמיים ואז מגיע דכדוך גדול. מצב גרוע יותר זה שהורים מרחמים על ילדם ואז זה מוביל לקושי גדול יותר להתמודדות שלהם עם המצב. מוכר לכם, מזדהים עם זה?
המשך לקרוא >>

סימפטומים | תסמינים של מחלת הצליאק

סימפטומים | תסמינים של מחלת הצליאק עשרות אלפי ילדים וכן מבוגרים בישראל חולים במחלת הצליאק ואינם יודעים זאת. המחלה גורמת למגוון רב של סימפטומים כגון: שלשול, עצירות, חוסר תיאבון, אנמיה, חיוורון, אפטות ומחלות בדרכי הנשימה. מחלת הצליאק מקושרת עם מחלות בטווח רחב כגון מחלות בדרכי העיכול, מחלות בדרכי הנשימה כגון אסתמה, בעיות הורמונאליות, מחלות סרטן (בעיקר סרטן המעי הגס, לימפומה ואדנוקרצינומה), בעיות התפתחות אצל ילדים ועוד. המחלה מכונה "מחלת אלף הפנים" משום מגוון הסימפטומים הרחב להם גורמת המחלה. ניתן לאבחן ולמנוע את הסימפטומים בקלות.
המשך לקרוא >>

בדיקות דם ואבחון לצליאק

בדיקות דם ואבחון לצליאק פשוט מאוד לאבחן צליאק. האבחון כולל בדיקת דם סרולוגית, שבה מאותרת בדם נוכחות של ארבעה נוגדנים נגד המרכיב גליאדין. אבחון מוחלט דורש גם בדיקה פתולוגית של חלק מהמעי, תחת מיקרוסקופ, שמוכיחה שהשינויים ברירית המעי תואמים את מחלת הצליאק.
המשך לקרוא >>

טיפול במחלת צליאק

טיפול במחלת צליאק הטיפול היחיד במחלה הוא מניעתי: הסרה של מזונות שכוללים גלוטן מהתפריט. עם ההימנעות מהמזונות הללו שהם ברובם מוצרי מאפה, מתחדשת רירית המעי, חל שיפור בספיגת המזון, והסימפטומים נעלמים.
המשך לקרוא >>

ממה להיזהר – איך תדעו אם המזון הזה הוא אכן נטול גלוטן?

ממה להיזהר – איך תדעו אם המזון הזה הוא אכן נטול גלוטן? שואלים אותי כל פעם מחדש: "על גבי התווית של המוצר מופיע עשוי להכיל, שומשום, חלב, אגוזים..." או "עשוי להכיל כמות מזערית של גלוטן" האם אני יכול לאכול את זה? היכן חבוי הגלוטן? לעתים אנו צריכים כישורי בלשות לקריאה ולהבנת התווית שעל גבי המוצר.
המשך לקרוא >>

איך נערוך את הקניות שלנו לבית ואולי בכלל כדאי להיכנס למטבח?!

איך נערוך את הקניות שלנו לבית ואולי בכלל כדאי להיכנס למטבח?! מתחשק לנו לקנות את אריזת הקרטיבים בטעם תות ומסתבר שהם "עשויים להכיל גלוטן" כך כתוב על התווית שעל האריזה, אתם מחזיקים את החטיף המסוים הזה לילדכם ומסתבר שגם פה על התווית כתוב "עשוי להכיל..." כל כך מתחשק לך לפנק את הבת החמודה שלך בעוגיות פצפוצי שוקולד האם לקנות? עייני באותיות הקטנות בתווית ברכיבים, האם כדאי לך שהיא תאכל את זה? נכון, קניות לחולי צליאק ורגישים לגלוטן הם לעתים עוגמת נפש גדולה! כן כן זה מוכר לי כי גם אני עברתי את השלב הזה. אם אתם מזדהים עם זה כדאי לכם להמשיך לקרא כי פה תקבלו רעיונות לה
המשך לקרוא >>

החלטנו לאכול במסעדה – מה נשאל?

החלטנו לאכול במסעדה – מה נשאל? חדשות לפרקים אני נשאלת "איך מסתדרים כשיוצאים למסעדה"? הרי זה חלק בלתי נפרד מהנאות החיים ואנו הצליאקים לא אמורים להימנע מזה. אז להלן השאלות שכדאי לשאול את המלצר:
המשך לקרוא >>

צליאק ילדים

צליאק ילדים איך נעזור לילדי הצליאק להתמודד עם רגישות למזון מסוים? איך נתמוך בילד חולה צליאק או רגיש ללקטוז? האם לגיל יש משמעות? איך לגייס את הסביבה להיות תומכת ומכילה?
המשך לקרוא >>

אימא למתבגר עם צליאק

אימא למתבגר עם צליאק ילד בגיל ההתבגרות עומד בפני קשיים של המתבגר עם עצמו, מצד אחד. ומצד שני עומד בפני מתחים עם הסביבה שבה הוא חי את חייו. וסביבה זו כוללת את המשפחה, המסגרת הלימודית, המסגרת החברתית וכדומה.
המשך לקרוא >>

צליאק והידלדלות עצם | אוסטיאופורוזיס

צליאק והידלדלות עצם | אוסטיאופורוזיס מה לצליאק ולהידלדלות עצם? למחלת הצליאק פנים רבות אך לעתים היא חסרת פנים כמעט לחלוטין. איך נימנע ממחלות הקשורות לצליאק וביניהן האוסטיאופורוזיס?
המשך לקרוא >>

הקשר בין צליאק וסרטן

הקשר בין צליאק וסרטן הקשר בין סרטן וצליאק מוכר כ-60 שנה, אך עדיין קיימת אי בהירות לגבי עצמת הסיכון לסרטן, בעיקר ללימפומה מסוג Non Hodgkin. מספר שאלות עולות לגבי הסיכון לסרטן ומחלת צליאק: מהי הסכנה ללימפומה בחולי צליאק?...
המשך לקרוא >>

חולי צליאק בחג הפסח

חולי צליאק בחג הפסח אנחנו חולי הצליאק בחגים לעתים מרגישים בשולי החגיגות. בפורים יש לנו את אזני המן ובחנוכה את הסופגניות אז אין בעיה להכין לנו חלופה ואפילו משודרגת. אבל בפסח אין לנו אפשרות לאכול מצות ואני אומרת שזה רק יתרון!...
המשך לקרוא >>

מחלת צליאק הולכת וגואה - האם יש יותר מודעות?

מחלת צליאק הולכת וגואה - האם יש יותר מודעות? בישראל יש כ-20 אלף חולי צליאק, מסתבר שזה רק קצה הקרחון. הסברה היא שלפחות אחד מכל 100 סובל מהמחלה בישראל. האם זה רק המודעות שהולכת וגוברת? ומה הסיבות לעליה המטאורית במס' החולים?
המשך לקרוא >>

 
צור קשר
* שם:
*אימייל:
* טלפון:
טלפון נוסף:
  טקסט חופשי:
* שדות חובה
צור קשר
הרשמה לניוזלטר
הרשמו וקבלו חינם עדכונים בנושאים: תזונה, הרזיה, בריאות ומניעת מחלות, טיפים ומתכונים הקשורים לצליאק.

הכניסו את שמכם ואת המייל שלכם למטה
שם:
* מייל:
* שדות חובה

מאמרים קשורים
עיצוב, בנייה וקידום אתרים לול שיווק ברשת