הנתיב לבריאות - ריקי לנגברג

מאמרים

מאמרים
מאגר מקיף של מאמרים בנושאי בריאות ורפואה טבעית במגוון תחומים. יש לכם שאלה בנושא מסוים? רוצים לדעת עוד? הרשמו עכשיו לניוזלטר וקבלו עדכונים ישירות למייל שלכם.
 

קפה - הרגל בריא או הרגל מגונה?!

קפה - הרגל בריא או הרגל מגונה?! מי מאיתנו אינו מתחיל את הבוקר עם קפה מעורר כדי לפתוח את העיניים? המשקה החמים והמעורר הזה הינו חלק בלתי נפרד מה"בוקר טוב" של העולם המערבי. בכל העולם המערבי ניתן לראות ברחובות הומים, אנשים מתרוצצים ממשימה למשימה ובין לבין נטענים באנרגיה עם קפה. יש כל כך הרבה מקטרגים ובכל זאת בשנים האחרונות יש גם מודעות לתועלות וליתרונות שהקפה מספק לנו וזאת בזכות מחקרים רבים שהתפרסמו לאחרונה.
המשך לקרוא >>

תרופות או drugs - מה נכון יותר

תרופות או drugs - מה נכון יותר תרופות או drugs, איך נכון לומר? האם אתם נוטלים תרופות? מהן תופעות הלוואי, האם הצצתם בעלון לצרכן? כשהמחלה מתדפקת על דלתנו אני ממליצה על בניית תוכנית תזונתית מתאימה ושימוש בתוספים ספציפיים המותאמים לבעיות הרפואיות. אני ממליצה על הדרכה וליווי במסלול אשר יוביל לריפוי ממחלות, ולמניעתן ובדרך נעימה וקלה.
המשך לקרוא >>

גוף-נפש

גוף-נפש הידיעה שמתח גורם לחולי ואמונה גורמת להחלמה היא חלק בלתי נפרד מתרבויות שונות בעולם במשך אלפי שנים. רעיונות אוניברסליים אלו קיימים בתרבויות רבות. בתקופת היפוקרטס, אבי הרפואה המודרנית, החל הפיצול בין הרפואה המכניסטית (המודרנית) לויטאלית (המסורתית).
המשך לקרוא >>

אתם עצבניים רצח? – אולי אתם רעבים

אתם עצבניים רצח? – אולי אתם רעבים כשאתם מתחילים להרגיש שאתם מאבדים את הסבלנות, כשהעצבנות עולה וגואה בכם וקשה לשמור על שליטה בדקו מתי אכלתם לאחרונה ומה. למה אתם מאבדים שליטה כשאתם רעבים ומה הקשר לרעב או לתזונה שלכם.
המשך לקרוא >>

סובלים מנשירת שיער, קשקשת? מה כדאי לכם לדעת

סובלים מנשירת שיער, קשקשת? מה כדאי לכם לדעת סובלים מנשירת שיער, קשקשת, אסטמה של העור ועוד מיני מרעין בישין? מעבר להמלצה לעשות בדיקות דם לבירור הגורם ולהתאים תזונה מתאימה אני ממליצה גם להפסיק את השימוש במוצרי טיפוח התעשייתיים וזה כולל את השמפו שלכם, מרכך, סבון נוזלי, מסכות שיער וכו'. אורח חיים בריא מתבטא בתזונה איכותית ומתאימה כמו גם המוצרים שאנחנו באים איתם במגע ועל בסיס יומיומי. אני משתמשת במוצרי הטיפוח של 'לבנדר' יצרנית מוצרים 100% טבעיים – ואני חייבת לציין שמטופלים אשר סבלו מאסטמה של העור, קשקשת ונשירת שיער דיווחו על שיפור ניכר.
המשך לקרוא >>

זרע הפורענות

זרע הפורענות היום אנחנו כבר יודעים שאיכות הזרע ירדה בעשור האחרון בכ-40% וזאת על פי חקר שנעשה בבית חולים הדסה הר-הצופים ע"י היחידה לפוריות. ובנוסף, ההערכה היא שבעוד 10 שנים ריכוז הזרע ירד מ-106 מיליון תאים לסמ"ק ל-67 מיליון תאים לסמ"ק. הממוצע בירידה הוא 3 מיליון תאי זרע לסמ"ק מדי שנה, זה אומר שבשנת 2030 נגיע למצב של כ-20 מיליון תאים לסמ"ק מה שמוגדר כהפרעת פוריות חמורה בארגון הבריאות העולמי. גם במדינות אחרות במערב חלה ירידה באיכות ובכמות הזרע אך בישראל הירידה יותר מהירה וחדה.
המשך לקרוא >>

נשנושי הילדים בחופש הגדול

נשנושי הילדים בחופש הגדול כדאי לתת את הדעת לנתון האומר ששיעור ההשמנה בקרב ילדים ובני נוער בארה"ב ובישראל עולה בהתמדה עד כי 30% מהילדים מוגדרים כסובלים מעודף משקל. ילד שמן שלהוריו עודף משקל הסיכוי שיישאר שמן גם בבגרותו הוא קרוב ל-80%! אצל רבים מהילדים עודף הקלוריות מקורו לא בארוחות עצמן אלא בארוחות הביניים הכוללות שתייה מתוקה, מאפים מתוקים, ממתקים וחטיפים. רבים מהחטיפים הללו מכילים תכולת נתרן גבוהה, צבעי מאכל, שומנים מוקשים, תוספים, משפרי טעם, וסוכרים בכמות גדולה. צבעי מאכל (כגון טרטזין-צהוב) גורם להחמרה במצבי אסטמה, אלר
המשך לקרוא >>

עודף חלבונים הייתכן?

עודף חלבונים הייתכן? היום, במכון כושר אני שומעת את המדריכה מסבירה לנו כמה חשוב לנו לצרוך חלבונים. מה גם שאנחנו מתאמנים ומפרקים שריר וחייבים לספק לגוף חלבונים במידה מספקת. האומנם? האם אנו צורכים מספיק חלבונים בתפריט שלנו? ואולי אנו מפריזים בצריכתו? האם זה עלול לגרום לנזקים ואיזה? הרבה סימני שאלה, בואו נעשה סדר בנושא החלבונים.
המשך לקרוא >>

כמה סוכר יש לכם בקפה?

כמה סוכר יש לכם בקפה? "זה נותן לי אנרגיה..." "זה עושה לי מצב רוח טוב..." ועוד משפטים מהסוג הזה אני שומעת כל יום. דעו לכם - הסוכר נכנס לגופכם לא רק דרך כוס התה או הקפה שלכם. הוא מצוי בכל המזונות שאתם צורכים.
המשך לקרוא >>

סטטינים להורדת כולסטרול? אפשר גם אחרת

סטטינים להורדת כולסטרול? אפשר גם אחרת כשרמת הכולסטרול הרע גבוהה התרופה או האופציה הראשונה המומלצת על ידי רופא המשפחה בקופ"ח היא תרופה ממשפ' הסטטנים (סימוביל, ליפידל וליפיטור, קרסטור ועוד) אלה התרופות הכי פופולאריות והכי נמכרות בבתי המרקחת. הן מהוות כ?6.5% מנתח שוק התרופות הכללי. חברות התרופות המייצרות אותה מגלגלות מיליארדים ואין בכוונתם להפסיק את ייצור ה"זהב" הזה, מן הסתם.
המשך לקרוא >>

איך תאכלי נכון בחדר המורים

איך תאכלי נכון בחדר המורים הילדודס חזרו לביה"ס והמורות לכיתות ולחדר המורים. סוף סוף לאחר החופש הגדול וסדרה ארוכה של חגים. איך התזונה של המורות נראית ביום יום? יודעים שחדר המורים יכול להיות מוקש גסטרונומי לא קטן?! אז מה עושים – סוף מעשה במחשבה תחילה.
המשך לקרוא >>

אין לבכות על חלב שנשפך

אין לבכות על חלב שנשפך כשאנו חושבים על חלב אנחנו רואים בדמיוננו את המראה הציורי של פרה רועה באחו עם קולאר ופעמון לצווארה מלחכת עשב ירוק על רקע נופי שוויץ... ובכן, בשנים האחרונות מראה זה רחוק מאד מהמציאות. גם כאן התערבה יד האדם ויצרה מהפרה מכונת חליבה ענקית עם ארבע רגלים, ראש וזנב.
המשך לקרוא >>

שפעת ומחלות חורף - מה כדאי לדעת ומה חשוב לעשות

שפעת ומחלות חורף - מה כדאי לדעת ומה חשוב לעשות שפעת זה אחד הנושאים הלוהטים בימים אלה. יש סכנה להידבק בנקל, אך זה לא בלתי נמנע. מה ניתן לעשות על מנת להימנע מהידבקות? איזה צמחים באים לעזרתנו? לטבע יש עצות קלות ליישום ומאוד יעילות. שווה לנסות!
המשך לקרוא >>

צמחי מרפא לאם ולתינוק

צמחי מרפא לאם ולתינוק התינוק סובל מגזים? איך נביא את הפעוט לשינה רגועה? איך נגביר את תפוקת החלב בהנקה? כדאי לעבור לחליטות צמחים!
המשך לקרוא >>

עם בא הסתיו

עם בא הסתיו הסתיו כבר כאן רשמית, אנו מרגישים את הבריזה המרעננת של סוף הקיץ במיוחד לפנות ערב במרפסת. אחד הדברים המאפיינים את תקופת הסתיו זה הצורך התמידי לנשנוש והרעב המתגבר, אז כדאי להיכנס למצב של מודעות ולהתכונן לשינויי הטמפרטורה. לא מספיק להתייחס רק לחידוש המלתחה – חשוב גם להתייחס לתזונה המתאימה לתקופה זו.
המשך לקרוא >>

השפעת התזונה בעולם המערבי

השפעת התזונה בעולם המערבי העולם המערבי המודרני נתון במתקפה תזונתית. אנחנו מלעיטים את גופנו במזון בעל רכיבים דלים אך עשיר בקלוריות. המזון נחות ומלא בקלוריות ריקות, שכן הוא אינו מכיל כמות מספקת של רכיבים תזונתיים וסיבים תזונתיים שהם כה חשובים לשמירה על בריאות הגוף.
המשך לקרוא >>

שילובים אופטימליים למזונות

שילובים אופטימליים למזונות סטייק עם ירקות ממשפ' המצליבים ויין – מסתבר שמרכיבים מסוימים בירקות ממשפ' המצליבים כמו כרוב ניצנים, ברוקולי וכרובית, עשויים לסייע לגוף להיפטר מחומרים מסרטנים הנוצרים מבישול בשר בטמפרטורה גבוהה, אז מה שחשוב ראשית לא לחרוך את הבשר על הגריל כי זה לכשעצמו מסרטן.
המשך לקרוא >>

מזון לנשמה

מזון לנשמה הקשר בין אוכל למצב רוחנו ידוע ומוכר היטב לכולנו, מצב רוח רע מוביל אותנו הישר למתוקים שהם סוג של נחמה. המזון הזה מבוסס בעיקר על פחמימות ושומן ותורם להשמנה שלנו, מן הסתם. ההשמנה מכניסה אותנו למצב נפשי ירוד הגובה מחיר בדמות בידוד חברתי, דימוי עצמי ירוד ותסכול מה שיגרום לנו לבלוס שוב.
המשך לקרוא >>

תזונה וסקס בחורף

תזונה וסקס בחורף מה עושים כשהחורף מגיע וקר וסוער... מתחשק להיכנס מתחת לפוך ורצוי לא לבד. בחורף נמצא שאנו סובלים לעתים מאובדן חשק מיני ועל מנת לעורר זאת ניתן לצרוך מזונות המתאימים לנושא זה. מזונות המכילים מרכיבים החיוניים למנגנון המיני...
המשך לקרוא >>

טיפול טבעי בדלקת פרקים

טיפול טבעי בדלקת פרקים דלקת פרקים / ארטריטיס / אוסטיאו ארטריטיס דלקת פרקים, ארטריטיס או אוסטיאו ארטריטיס הן מחלה ניוונית של המפרקים הגורמת לנפיחות וכאב. הכאב יכול להיות קל עד חזק מאוד. המצב יכול להחריף עקב אלרגיות ואי סבילות למזון, תזונה לקויה ומינרלים המצטברים ויוצרים משקעים במפרקים. גם סטרס מתמשך ומזג אוויר יחריפו את מצב הדלקת. ישנם שתי קטגוריות למחלה זו: דלקת מפרקים ניוונית ושגרונית.
המשך לקרוא >>

קוליטיס כיבית תזונה

קוליטיס כיבית תזונה קוליטיס (Ulcerative Colitis) כיבי הינה מחלה כרונית דלקתית וכיבית המופיעה במוקוזה (רירית) של המעי הגס ומאופיינת בשכיחות הכי גבוהה בשלשול דמי.
המשך לקרוא >>

דיאטה לחולי קרוהן

דיאטה לחולי קרוהן בשנים האחרונות המודעות לגבי דיאטה לחולי קרוהן עלתה משמעותית ! יותר ויותר אנשים מתעניינים לגבי מחלת קרוהן ומבינים שקיימות שיטות טבעית לטיפול במחלה.
המשך לקרוא >>

דיאטה להורדת שומנים בדם

דיאטה להורדת שומנים בדם אם היו אומרים לכם שיש 'דיאטה להורדת שומנים בדם' שנותנת תוצאות בפרק זמן קצר הייתם מאמינים?
המשך לקרוא >>

 
צור קשר
* שם:
*אימייל:
* טלפון:
טלפון נוסף:
  טקסט חופשי:
* שדות חובה
צור קשר
הרשמה לניוזלטר
הרשמו וקבלו חינם עדכונים בנושאים: תזונה, הרזיה, בריאות ומניעת מחלות, טיפים ומתכונים הקשורים לצליאק.

הכניסו את שמכם ואת המייל שלכם למטה
שם:
* מייל:
* שדות חובה

מאמרים קשורים
עיצוב, בנייה וקידום אתרים לול שיווק ברשת